Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   805 / 3967
(#) nagygabor679 válasza moltam hozzászólására (») Márc 11, 2010 /
 
INA19x IC-vel ahogy nézem valóban megoldható a problémám, viszont kicsit macerásnak tűnik a beszerzése. Ha nagyon nem megy esetleg van valami helyettesítő IC ötlet?
(#) kadarist válasza csatika hozzászólására (») Márc 11, 2010 /
 
Szia!
Jó hosszúak a végtranzisztorok vezetékei (sárga). Azokat jól kötötted be? Esetleg gerjedés?
(#) Imi65 válasza drauthev hozzászólására (») Márc 11, 2010 /
 
Inkább itt tedd fel a kérdést.
(#) csatika válasza kadarist hozzászólására (») Márc 11, 2010 /
 
szia!

Elvileg igen mert így is volt bekötve azon nem változtattam semmit csak a panelt csináltam újra ( lemásoltam az eredetit) meg az alkatrészeket cseréltem ki újakra . Úgyan úgy kötöttem vissza mindent csak most nem akar szólni :S meg a bd139 ek felforrnak. De szerintem a nyákot ronthattam el valahol csak még nem tudom hogy hol.
(#) kadarist válasza csatika hozzászólására (») Márc 11, 2010 /
 
A BD-ket nem fordítva építetted be?
(#) csatika válasza kadarist hozzászólására (») Márc 11, 2010 /
 
megfordítottam a bd-ket és most már nem is recseg de nem is melegszik szóval se kép se hang. eddig legalább recsegett szóval szerintem a jó volt berakva valahol máshol bénázhattam el
(#) nagygabor679 hozzászólása Márc 11, 2010 /
 
Sziasztok! Van különbség a gyakorlati felhasználás tekintetében a bipoláris, és a FET tranzisztorok között, azon kívűl hogy a FET tranzisztorokon az áram mindkét irányban folyhat? Ha ez a tulajdonság az adott feladat szempontjából nem számít, akkor melyiket célszerűbb választani, és miert? Köszi.
(#) soundpro hozzászólása Márc 11, 2010 /
 
Sziasztok! Valaki tudna adni egy ledes strobe kapcsolási rajzát vezérelhetőt?
(#) kadarist válasza nagygabor679 hozzászólására (») Márc 11, 2010 /
 
Szia!
Olvasnivaló a tranzisztorokról:Bővebben: Link
Nagyon fontos különbség a kétféle eszköz között a vezérlésbeli különbség. Míg a tranzisztort bázisárammal vezéreljük, addig a FET-nél gate-feszültséggel.Fontos különbség még az is, hogy a kisfeszültségű MOSFET-ek nagyon kis belső ellenállásúak (D-S között), ezért kis veszteségű kapcsolókat lehet készíteni velük. A tranzisztorok viszont nagyobb feszültségen jobbak ilyen szempontból.
(#) rOzzy hozzászólása Márc 11, 2010 /
 
Sziasztok!

Programozó vagyok, ezért nem nagyon értek az elektronikához, viszont szükségem lenne egy kis eszközre, aminek csupán annyi a lényege, hogy a pc párhuzamos portjából jövő 5v-tal tudjak kapcsolgatni
egy külső szintén 5v-os áramforrást. Magyarul a kéne nekem 5v 1A (az LPT portot meg azt hiszem 200mA-ig szabad terhelni), amit kapcsolgathatok szoftveresen.
Légyszi segítsetek, mert ötletem nincs, hogy hogyan álljak neki!

Köszi
(#) kadarist válasza soundpro hozzászólására (») Márc 11, 2010 /
 
Szia!
Tőlem elfogadod? led strobe
(#) kadarist válasza rOzzy hozzászólására (») Márc 11, 2010 /
 
Szia!
Itt biztosan találsz megoldást: LPT topic
(#) Vacok hozzászólása Márc 11, 2010 /
 
Sziasztok!
Kaptam a napokban egy plazmagömböt, ami már régóta megvolt havernak, és azt mondta, hogy nincs benne olyan sok ív, mint amennyi akkor volt, amikor megkapta. Mi lehet ennek az oka? Vajon korrigálható? Én az elkókra gondolok, hogy csökkent a kapacitásuk, lehetséges ez?
(#) roland0327 válasza Vacok hozzászólására (») Márc 11, 2010 /
 
Nem tudom mi lehet a hiba, de kiváncsi lennék a működésére és egy jobb fotóra.
(#) kadarist válasza roland0327 hozzászólására (») Márc 11, 2010 /
 
Ez a Google egyre jobb: Bővebben: Link
(#) roland0327 válasza kadarist hozzászólására (») Márc 11, 2010 /
 
Kössz.
(#) soundpro válasza kadarist hozzászólására (») Márc 11, 2010 /
 
Köszi!
Google a jó barát
(#) roland0327 válasza soundpro hozzászólására (») Márc 11, 2010 /
 
Az biztos, hogy az csak sokszor elfelejtem használni.
(#) kovizozi hozzászólása Márc 11, 2010 /
 
Sziasztok!
Tekercset szeretnék készíteni.
A lényeg hogy 0.35mm-ös zománcolt részhuzalból az impedanciája 4 ohm nak (1kHz-en váltóáramú ellenállás) kellene lenie és nem tudom ,hogy lehet kiszámolni a hosszát..??
(#) kolti hozzászólása Márc 11, 2010 /
 
Mi a véleményetek ha ezt a kalaptartó (ovál) hangszórót csak a sima gyári kábellel kötöm be, szól úgy mintha vennék direkt hangszóró kábelt.
Egyébként még nem használtam hangsz. kábelt.
Sima autósrádióhoz vettem.

Bővebben: Link

Kép0385.jpg
    
(#) tungsram hozzászólása Márc 11, 2010 /
 
A link nem megy.. Dehogy milyen vezetékkel kötöd az szerintem tökmindegy csak meglegyen a keresztmetszete. Én nem hiszek az 1000000ft-os madzagokban mert volt már alkalmam meghallgatni őket. Egy ruhaszárító kötéllel is ugyanúgy szólt mint az 100000ft-sal. Pedig nekem jó a fülem mert zenéltem anno. De ha költeni akarsz?
(#) klemo86 válasza kolti hozzászólására (») Márc 11, 2010 /
 
Egyáltalán nem kell, autóba meg pláne nem, teljesen jó a gyári (ha legalább 0,75-ös megvan).
(#) kolti válasza klemo86 hozzászólására (») Márc 11, 2010 /
 
Honnan tudhatom, h megvan e 0,75ös megvan?

Vagy vegyek?
(#) kendre256 válasza kolti hozzászólására (») Márc 11, 2010 /
 
Ha a réz vezető legalább 1 mm átmérőjű (a sodrat összesen), akkor megvan a 0,75 mm2 keresztmetszet.
(#) Baxi hozzászólása Márc 12, 2010 /
 
Üdv Mindenki
Próbálok egy monitort életre kelteni, van a tápjánál egy a UC3842B IC. Elvileg ez "viszi" a trafót ha jól gondolom(nem biztos).
szóval adatlapja szerint az max 30V bír én a 8(Vcc)- 5(GND) lába között csak 10V mértem. Ez elég az IC-nek?
Tehát akkor máshol keresendő a hiba.
(#) drauthev hozzászólása Márc 12, 2010 /
 
Üdv!

Ha van egy 16 A-es kismegszakító, akkor az azt jelenti, hogy átlag (vagyis RMS) 16 A-t bír el?

Illetve függ-e ez az érték a cos(fi)-től? (Pl. egy erősen induktív terhelésnél elbír-e nagyobb áramot is?)
(#) drauthev válasza Baxi hozzászólására (») Márc 12, 2010 /
 
Ha megnézed az IC adatlapját, akkor láthatod, hogy az "Undervoltage Lockout Section"-nél 16V-van megadva a Start Thresholdnak. Vagyis ez az a feszültség, aminél az IC feltámad. (Más kérdés, hogy ezután már 10V is elég a működéséhez.)
Mindenképp itt érdemes nézelődni, viszonylag gyakran el szoktak szállni ezek a PWM IC-k, és vele együtt a meghajtott FET is. Ezeket érdemes cserélni mindenképp, meg ha van még valamilyen gyanús aktív elem a környéken.
Én legutóbb egy videórekordert javítottam, abban el volt égve a FET gate ellenállása, mivel a FET zárlatos lett a PWM IC meghibásodása miatti túlfeszültségtől.
(#) clarion hozzászólása Márc 12, 2010 /
 
üdv mindenkinek!!
van 1 kérésem! autoban használok 1 mac audio - absolute(650/300w) tipusu mélynyomot...most szállt el másodszor(NEM HALLGATOM ÁLLAT MODJÁRA ).állitolag kapott 1 nagyobb jelet és ezt már szegényem nem birta !leégett!!
kérdésem - szerintetek éredmes még1szer meg csináltatnom???
1 MAC Z-2100-es erösitö hajtotta(500w),lehet h ezzel van a baj???
És ha nem érdemes +csináltatni mit ajánlatok az erösitöhöz,milyen mélynyomót???
elöre is köszi a válaszotokat!!!
(#) roland0327 válasza clarion hozzászólására (») Márc 12, 2010 /
 
Szerintem ott lesz a hiba, hogy nagyobb volt az erősítő mint a hangszóró. A hangszórónak 25%-al nagyobbnak kell lennie mint az erősítő. Ez esetben minumum kb. 600W.
(#) Action2K válasza clarion hozzászólására (») Márc 12, 2010 /
 
Mindenképpen nagy neki az erősítő. Az meg, hogy el is szállt, csak azt bizonyítja, hogy "állat módjára" hallgattad. Egy iskolai bulin 2*100W-al nyomom a mélyeket, s senki nem panaszkodik, hogy kevés lenne.
A "van 1 kérésem", meg a "+csinálni" és társait kérünk mellőzd. Ez nem MSN
Következő: »»   805 / 3967
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem