Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   587 / 1679
(#) zoly15 válasza gtk hozzászólására (») Máj 29, 2010 /
 
Nem.
A DC-DC konverteren van a feszültség osztó.
Oda van beiktatva még egy trimer. A relé nyugalmi helyzetében ez benne van a körben.
Mikor megnyomom a gombot, akkor kizárja a trimert a körből.
(#) klemo86 válasza zoly15 hozzászólására (») Máj 29, 2010 /
 
Úgy is kell azt
(#) aderka hozzászólása Máj 29, 2010 /
 
Üdv!
A nemrégiben közzétett programozható elosztómról Bővebben: Link , videót láthattok működés közben. A leírásban, mindent elmondtam amit tudni kell róla. Video

Dávid
(#) Norberto válasza aderka hozzászólására (») Máj 29, 2010 /
 
Nekem szimpatikus és tetszik az áramkör. :yes:

Bedobozolva ugye még nincs fent róla kép vagy csak én nem találtam?
(#) Attila86 válasza aderka hozzászólására (») Máj 29, 2010 /
 
Jó lett! Az "Adatok mentve!" feliratot én pár másodperc után törölném. A videó gyorsítva van vagy miért telik ilyen gyorsan az idő a mikrovezérlő szerint?
(#) aderka válasza Attila86 hozzászólására (») Máj 30, 2010 /
 
Az "Adatok mentve " felirat helyett majd a kimenetek állapotai lesznek, 0;1. Azért telik gyorsan az idő, nyomtam a percen 1-et hogy lehessen látni, hogy ki is kapcsol, túl hosszú lett volna a video.

Norberto:
Bedobozolva még nincs, de már megvan a doboz, és a konektorok. Jövő hét folyamán felteszem készen.
Ja, és ez a hatalmas szalagkábel a nyomógombokhoz, csak átmeneti megoldás, elég 10 erű is.

üdv: Dávid
(#) aderka válasza aderka hozzászólására (») Máj 30, 2010 /
 
Annyi módosítást még utólag elvégzek, hogy ne világítson folyamatosan az LCD kijelző, csak akkor ha lenyomunk egy gombot.
(#) Amarton hozzászólása Máj 30, 2010 /
 
90%-ban elkészültem a PIC-es forrasztó állomásommal.
Amit tud:
DC feszültségről működik.
A potméterrel lehet állítani a kívánt hőmérsékletet 100-450 °C-ig.
Van rajta kalibrálási lehetőség. Ez úgy működik, hogy felfűti a pákát 250 °C-ra, majd a potit eltekerve be lehet állítani, hogy a mutatott érték, illetve a kalibrált érték (külső hőmérő szükséges) megegyezzen. Ekkor elmenti a kalibrált értéket az EEPROM-ba, majd újraindul, immáron a kalibrált feszültséggel. 250 °C-tól 450°C-ig 1°C volt a differencia, ami nekem már elég.
Amit még nem tud:
Lesz egy matrica az előlapon, hogy a csavarokat eltakarja. Illetve a program úgy lesz módosítva, hogy 20 perc után le megy a páka készenléti módba (125°C-ra), így nem ég szét a pákahegy, ha úgyfelejteném.
(#) slogan válasza Amarton hozzászólására (») Máj 30, 2010 /
 
Jó lett ,nekem tetszik!
Főleg a készenléti dolog .....
Gratula !

(#) aderka válasza Amarton hozzászólására (») Máj 30, 2010 /
 
A készenléti funkciód, nekem is nagyon tetszik jó, hogy gondoltál rá! Én is sokszor úgy felejtem a pákát, de legtöbbszor azért visszaveszem a hőfokot .
Szép munka, gratulálok!

Dávid
(#) Amarton válasza Amarton hozzászólására (») Máj 30, 2010 /
 
Ja és azt majdnem elfelejtettem, hogy laptop tápról is üzemelni fog, a könnyű hordozhatóság miatt.
(#) MolnarG válasza Amarton hozzászólására (») Máj 30, 2010 /
 
Szép munka!
Ha poti 300°C-os nem szívesen nyúlnék hozzá...
(#) lewi hozzászólása Máj 30, 2010 /
 
Esetleg egy cikk? Vagy egy leírás, hogy hogyan készítsük el mi magunk is?
(#) lesliewednesday hozzászólása Máj 30, 2010 / 1
 
Én az utóbbi időben forrasztó állomást (többet is) építettem. A HE fórumon sok hasznos ötlet és tipp segített hozzá a végeredményhez. A rezonáns táp téma, Masterfoxx képei és leírása, a saját korábbi digit JLT02 vezérlőm volt a kiindulási alap, amiket tovább fejlesztettem. A célom volt, hogy Masterfoxx képeire alapozva lehetőleg annál kisebbet és belülről számomra "rendezettebbet" készítsek. A legkisebb 100*100*40mm doboz méretű és kb.350g tömegű lett. SMD alkatrészt csak a kijelző panelen használtam, ami két oldalon szerelt, de egyoldalas. A nyákok vasalva. Előlap laminált fólia, kijelző előtt közé vasalt színes fóliával, majd kétoldalas ragasztóval rögzítve.
Köszönet a sok-sok ötletért és tippért a HE fórumnak.
(#) llaci56 válasza lesliewednesday hozzászólására (») Máj 30, 2010 /
 
Egyszer már építek én is egy forrasztó állomást, olyan nem jó vasut állomáson forrasztani.
Na! Moderáld magad, kérlek!-- vicsys
(#) BZoli94 válasza lesliewednesday hozzászólására (») Máj 30, 2010 /
 
Szia! Igazán szépek lettek, gondolom, jó is! Nem árulod őket? Szerintem vennék... Üdv:zoli
(#) MaSTeRFoXX válasza lesliewednesday hozzászólására (») Máj 30, 2010 /
 
Hehe, ez nagyon tetszik! Most akkor miniatürizálási verseny?

Amúgy a középső tetszik, nem tudom hogy az enyém miért olyan zsúfolt, mekkora a doboz?...
A hálózati oldalon milyen pufferkondit használsz? Az enyémben 1 darab 47µF van, és jócskán melegszik, ezért gyakorlatilag nem használom az állomást... Még nem volt kedvem/időm foglalkozni a kijavításával...
(#) klemo86 válasza lesliewednesday hozzászólására (») Máj 30, 2010 /
 
A zöld kijelzős nem túl nagy, nem túl mini, nagyon szép rendezett! Sorozatba is gyárthatnád Elvégre tényleg úgy néz ki, mint egy nagyon jól összehozott gyári (azok nem néznek ki így)! Nekem kéne egy
(#) klemo86 válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Máj 30, 2010 /
 
Én is szeretek úgy építkezni, hogy a nyákon ne nagyon maradjon felesleges üres rész, és a dobozt szépen kitöltse a belső rész
(#) HG7SZD hozzászólása Máj 30, 2010 /
 
Üdv. Ez inkább a ki mit bontottba illene
(#) Dempsey válasza HG7SZD hozzászólására (») Máj 30, 2010 /
 
Szia!

Az munka mivel csináltad hőlégfúvóval?
(#) klemo86 válasza HG7SZD hozzászólására (») Máj 30, 2010 /
 
Én 4 alaplapot, 3 videokártyát és 9 CD-ROM panelt fúvóztam a héten De nem ilyen részletességgel, az aprajával úgyse tudnék mit kezdeni (csatlakozók, kondik, néhány foglalat, biztosítékok, nagyobb SMD-k, használhatóbb IC-k). Ja, meg egy monitor hatalmas főpaneljét… Jó móka az ilyen
(#) HG7SZD válasza Dempsey hozzászólására (») Máj 30, 2010 /
 
üdv
a kérdésedben ott a válasz!
épülőfélben egy számítógépház és ebből lesz az előlap megcsinálva (persze méretre szabás után)
(#) klemo86 válasza HG7SZD hozzászólására (») Máj 30, 2010 /
 
Az igen! Biztosan szuper lesz
(#) Ktulu válasza HG7SZD hozzászólására (») Máj 30, 2010 /
 
Kizarolag holegfuvoval szetted le a PCI, AGP es memoria csatlakozokat?
Ezek ugyanis nagyon nehezen bonthatok.
(#) klemo86 válasza Ktulu hozzászólására (») Máj 30, 2010 /
 
Hőlégfúvóval a proci foglalat és a DDR3-as dimm is könnyen leszedhető Én egy hosszú nyelű vékony fejű csavarhúzóval azért szoktam neki segíteni, ha nem szeretne magától az asztalra pottyanni
(#) HG7SZD válasza Ktulu hozzászólására (») Máj 30, 2010 /
 
az utolsó smd ellenállásig egy tescos hőlégfúvóval bontottam
(én csak simán oda ütöm egy fadarabhoz és lehullik minden)
(#) klemo86 válasza HG7SZD hozzászólására (») Máj 30, 2010 /
 
Ha nem akarsz rajta fölös óncsöppeket, akkor melegítsd át az egészet, és ecsettel söprögesd végig! Olyan lesz, mint ha sose lett volna rajra semmi (az a baj, hogy ha sokáig melegíted, mert valami nem akar róla leesni, felhólyagosodhat a nyák…)
(#) HG7SZD válasza klemo86 hozzászólására (») Máj 30, 2010 /
 
ecset hm nem rossz köszi
mindig tanul az ember
(#) Báddzsó hozzászólása Máj 31, 2010 /
 
Üdv mindenki! Megrendelésre készítettem 3db ilyen impulzusszámlálót, néhány szó róla: 34063-as kapcs. üzemű táp. 16F628A a vezérlés, uln2003 és néhány tranyó hajtja a kijelzőket. 250Hz-et bír, választható szorzási érték, rezet gomb. Fesz hiány esetén eepromba letárolja a kijelzett értéket. Sajnos se lakk se kémiai ónozóm nem volt kéznél a hétvégén, ez meg holnapra kell...
szerk: éjfél elmúlott, úgyhogy ezek nem holnapra hanem mára kellenek...
Következő: »»   587 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem