Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   592 / 1679
(#) Müszi válasza Erick hozzászólására (») Jún 8, 2010 /
 
Hellló!

Én a rács helyett fedett trafótakarót raknék, szerintem az inkább ahhoz való!

Egyébként szép darab lett: Müszi
(#) MrBrown válasza Erick hozzászólására (») Jún 8, 2010 /
 
...szerintem meg igen-igen jól néz ki ráccsal. Hát igen azok a rugós leszorítók, amiknek haszna szinte semmi ebben az alkalmazásban de egyszerűen nem tudunk ellenállni nekik... :yes:
(#) Erick válasza Müszi hozzászólására (») Jún 8, 2010 /
 
Hali!
Köszönöm szépen.

Nekem is az volt az elképzelésem, hogy ugyanolyan lemezből csinálok rá takarót, mint amiből az alaplemez van, de amikor megtaláltam ezt a rácsot, inkább ezt választottam.
(#) klemo86 válasza MrBrown hozzászólására (») Jún 8, 2010 /
 
De igen, tudunk Szerintem a rács meg a "leszorítók" egyedi hangulatot kölcsönöznek neki Remélem én is előrukkolhatok nemsokára vagy a bedobozolt EL34 PP-vel, vagy a nagyszabású - titkosnak már annyira nem mondható - orosz műremekről… Barna: üzlet?
(#) Erick válasza MrBrown hozzászólására (») Jún 8, 2010 /
 
Helló!

Köszi nekes is. Haszna tényleg nem sok van jelen esetben,de amikor megtaláltam itthon, tudtam hogy ennek tuti benne kell lennie.
Egyébként 100%-ban bontott alkatrészekből épült az erősítő!
(#) MrBrown válasza Erick hozzászólására (») Jún 8, 2010 /
 
Ezzel én is így voltam, én sem terveztem bele a leszorítót, de mikor megláttam egy fotón valami régi BEAG vagy EAG panelon tudtam hogy KELL, pedig nálam tényleg kevésbé illik bele az öszképbe mint nálad!
(#) Erick válasza MrBrown hozzászólására (») Jún 8, 2010 /
 
Sztem nálad is simán beleillik az összképbe, és nagyon jól néz ki az erősitőd. Énis gondolkodtam a kivezmérőn, de letettem róla, eléggé csinos lett igy is. Szerintem....
(#) MrBrown válasza Erick hozzászólására (») Jún 8, 2010 /
 
Na a kivezmérő (ha az EM71 varázsszemre gondolsz, mert a deprez a katódáramot indikálja) pontosan olyan szerepet tölt be mint a leszorítók, haszontalan de szeretjük mert szép :yes:
(#) Erick válasza MrBrown hozzászólására (») Jún 8, 2010 /
 
Nah ez itt a baj, hogy nem értek hozzá eléggé, de igen, a varázsszemre gondoltam!
Köbzoli:
Köszi a dícséretet! És lenne egy kérdésem hozzád, ugyhogy ha tudsz légyszi gyere fel skypra!
(#) Müszi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 8, 2010 /
 
Idézet:
„..ne is hallgass Müszire..”


gonosz
(#) interferi válasza interferi hozzászólására (») Jún 8, 2010 /
 
Végre mind a kettö elkészült, de beszéljenek a képek.
(#) bankimajki válasza interferi hozzászólására (») Jún 8, 2010 /
 
Ezeket amúgy bontott, vagy új cuccokból készítetted? Pofás lett amúgy. Gratulálok.
(#) interferi válasza bankimajki hozzászólására (») Jún 8, 2010 /
 
Új alkatrészekböl épültek.
(#) interferi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 8, 2010 /
 
Van hoszabb is csak mérete miatt nem akartam felrakni és nem tudom mivel lehetne mov bol mpeg be tömöriteni.
(#) klemo86 válasza interferi hozzászólására (») Jún 9, 2010 /
 
Na, ez már… :kalap: Látom, folyasztószer-mentesítetted is
(#) Ballage válasza interferi hozzászólására (») Jún 9, 2010 /
 
Nagyon jó! Gratula! Ezt a börzén vett zacskós SMD alkatrészcsomagból építetted?
(#) interferi válasza Ballage hozzászólására (») Jún 9, 2010 /
 
Abból csak a 0ohm os átkötök vannak.
Amit a boltban vettem smd 0603 más ellenállások azok közül némelyiken elég érdekes szám betű kombináció van érték helyett .
(#) szücsien válasza interferi hozzászólására (») Jún 9, 2010 /
 
A szám betű kombinációs jelölést általában 1% tűrésű ellenállásoknál használják. A csak szám jelölésűek 5% tűrésűek.Bővebben: Link
(#) zenetom válasza interferi hozzászólására (») Jún 9, 2010 /
 
Nem semmi!
Gratula!
(#) interferi válasza szücsien hozzászólására (») Jún 9, 2010 /
 
Mindet 1% kosban kértem ennek ellenére három jegyü jelölés van rajtuk az érdekes jelölésüek : 18C , 01C , 30B , 12B. (15K, 10K, 2K, 1,3K)
(#) szücsien válasza interferi hozzászólására (») Jún 9, 2010 /
 
Az 1%-ost szokták úgy is jelölni, hogy a középső számot aláhuzzák.
Pl.:153 (15k 1%)
(#) interferi válasza szücsien hozzászólására (») Jún 9, 2010 /
 
Köszönöm , egy kivételével mind olyan.
(#) deguss hozzászólása Jún 9, 2010 /
 
Most lettem készen a Skori tervein alapuló önrezgő tápegységgel. Végre valami, amiről tehetek fel fényképet is, bár nem dicsekvéseképpen töltöttem fel a fotókat, csak a kapcsolás működését és hasznavehetőségét szeretném bizonygatni.
Ez egy egyedi darab, egy kedves fórumtársnak, így se nyák, se túllihegett alkatrészelhelyezés nem volt fontos, csupán a teljesítmény.
Üresjárati feszültség: 25.2V, terhelve: 24.3V@4A, 22.8V@8A, ami szerintem olyan, mint ha szabályzott volna, bőven megfelel a célnak. A lágyindítás még a be-ki kapcsolót se veszi túlzottan igénybe, egy kis módosítással majdnem 1mp-cel a feszültség alá helyezés után indul be az oszcilláció.
f=93kHz@0A, 85kHz@2A, észlelhető disszipáció lényegében csak a kimeneti egyenirányítókon jelentkezik csekély mértékben. (A lefényképezett lemezház el tudja vezetni névleges terhelés mellett is a ház <40°C hőmérséklete mellett).
(#) bankimajki válasza deguss hozzászólására (») Jún 9, 2010 /
 
Ez nagyon jó, akkor egy ilyesmit szimmetrikusban megépítve, akár kiváltható a HF erősítők tápja.
(#) zolika60 válasza deguss hozzászólására (») Jún 10, 2010 /
 
A doboza nem dexionsalgó polc volt újkorában? Azt nem mondanám rá, hogy profi munka, de ha működik, jó lesz. Gratulálok hozzá.
(#) belganarancs hozzászólása Jún 10, 2010 /
 
Sziasztok!

Ezt ma délelőtt műveltem,Vicsys kollega kapcsolása alapján.Még pici csiszolás,pác meg lakk hiányzik.Bővebben: Link

Üdv.:Zoli
(#) David.zsombor válasza belganarancs hozzászólására (») Jún 10, 2010 /
 
Ez mire is jó?Bomba időzítő? Szép lett adnál egy linket esetleg nyák kapcsolási rajz.Köszi.
(#) saraha válasza David.zsombor hozzászólására (») Jún 10, 2010 /
 
Szia.
Itt van vicsys oldala és a timer.
(#) belganarancs válasza David.zsombor hozzászólására (») Jún 10, 2010 /
 
Köszi!
Én a levilágítómhoz használom.(Nem csak azt lehet rajta beállítani,hogy hány percig kapcsolja be a fogyasztót,hanem azt is,hogy hány órakor.(pl. 17:03-17:13...))
Itt HE-n is fent van,a kapcsolások között TIMER néven.

Bombához is jó lenne

Üdv!
(#) icserny válasza MrBrown hozzászólására (») Jún 10, 2010 /
 
Nagyon jól néz ki, kár, hogy a gombok helyére nem találtál korhű példányokat.

Hogy mik vannak: Forgatógomb múzeum
Következő: »»   592 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem