Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   286 / 1271
(#) kadarist válasza pagonyinhu hozzászólására (») Jún 24, 2010 /
 
Szia!
A képcsőpanelen van a fókuszpotméter (Uf).
(#) pagonyinhu válasza kadarist hozzászólására (») Jún 24, 2010 /
 
Köszönöm szépen!
(#) elliotcastro válasza reddot hozzászólására (») Jún 24, 2010 /
 
az megvan, azt ki is írja...
de a tv -n akkor sincs valamiért kép :S
meg a szám (2) sem jelenik meg rajta
(#) vera hozzászólása Jún 24, 2010 /
 
sziasztok: egy GRUNDIG, T51-732/4. tápban mindig kimegy,a tranzisztor és az ic.milehet abaja,mikor renbe rokom,atápot ötpercig müködik utána elütia bisztositékot.és acucokat amit emlitetem, but18,uc3842p,1n4004. valaki tud segiteni,milehet a baj.
(#) kadarist válasza vera hozzászólására (») Jún 24, 2010 /
 
A tranzisztor kollektorára kötött kondenzátort ellenőrizd kapacitásméréssel.
(#) bubuc17 hozzászólása Jún 24, 2010 /
 
sziasztok.
elakodtam egy orion t 2836 tipusú tv vel..
A tápban kicseréltem a prog. zenert ami szokás szerint zárlatos szokott lenni.
El is indúlt a tápegység de mégsem jó. csak pirosan villog a led. leakasztottam egyesével a sortápot,eltáritást,hangot) de semmi változás.
diódákat végigértem mind jó.
hol folytasam tovább a hibakaresést?
(#) kadarist válasza bubuc17 hozzászólására (») Jún 24, 2010 /
 
Szia!
A sorvezérlés meghajtótranzisztora kap tápfeszültséget? A sormeghajtás körül nézz szét, mert a LED villogása az indíthatatlanságot jelzi. Esetleg még az EEPROM is lehet hibás, pláne ha túlfeszültséget kapott (villám).
(#) bihari laci válasza kadarist hozzászólására (») Jún 24, 2010 /
 
SZia, nekem is be jött egy orion-p2135mt tv a sassi pt-92-90, hasonlo probléma .a piros led az megy , de több semmi ,és nem kaptam hibás alkat részt. Feszet nem mértem ,az elöbb szettem szét mi lehet a baj.
(#) reddot válasza elliotcastro hozzászólására (») Jún 25, 2010 /
 
Milyen hosszú a számítógép és a TV között a kanóc?
Ha túl hosszú, akkor lehet az okozója a gyenge jelszint. Vagy! Én egy régebbi - már nem emlékszem milyen - videokártyánál jártam úgy, hogy csak akkor tudtam jelet kiküldeni a másodlagos megjelenítőre, ha betettem egy kb. 50-100 ohmos ellenállást a kábelbe. Lehet talán nagyobb értékű is! Kísérletezz! Csak így érzékelte úgy, mintha valami rá lenne kapcsolva. (Nagy volt a bemeneti ellenállása a TV-nek.)
(#) Vadmagyar válasza reddot hozzászólására (») Jún 25, 2010 /
 
Én csak simán beállítottam, amit te, h. észlelje a TVt stb. resart, 640X480 50Hz, és ment. és ha jól emlékszem 4m körül volt a gép és a tv között a távolság, csak néha beremegett a kép, mivel az Svideo kimeneten a feszültség zajt összeszedte a vezeték:S
(#) Kryst hozzászólása Jún 25, 2010 /
 
Sziasztok! Van egy kis Sharp tv-ém és az a gond vele, hogy amikor bekapcsolom, ciripelő hangot ad ki magából, és hullámzik a képe. De, ha ráütök akkor egy időre helyre áll. De, ez akkor jelentkezik, még be nem melegszik a Tv. Szerintetek mi lehet a gond vele? Amúgy a képe nagyon szép, szín, élességgel semmi gond nincs, csak hullámzik a kép, kb.1óráig. Köszi.
(#) csasznek hozzászólása Jún 25, 2010 /
 
Sziasztok!
Lenne egy Panasonic 100Hz-es tv-m, ami bekapcsoláskor csak kattog, és a készenléti led-et is csak villogtatja. Ha a bekacsoláshoz tartozó kis panelt lehúzom a többi áramkörről, akkor a relé csak egyet kattanik és kész. Szívesen veszek minden jó tanácsot.
Köszi.
(#) szabi1980 válasza Vatti hozzászólására (») Jún 25, 2010 /
 
Hello.
PTC cseréje megoldotta a problémát.
Köszi.
(#) vera hozzászólása Jún 25, 2010 /
 
sziasztok. kicseréltem a kondit.1n j1400v de ugyanaz a hibafenál itegy kép nemtudom nilehet a baj, nincs oszcilaszkopom,csak mérömüszerel rendelkezem.
(#) szabi1980 hozzászólása Jún 25, 2010 /
 
Sziasztok.
Van 1 régi OTF 864 tv.
Villámlás utánn nem talál eggyetlen adást sem.
AV-k működik rendesen (DVD) .
Mi mehetett tönkre tv-ben.
(#) kadarist válasza szabi1980 hozzászólására (») Jún 25, 2010 /
 
A tuner ment tönkre. A tuner az a dobozka, amibe a koaxkábelt dugod.
(#) szabi1980 válasza kadarist hozzászólására (») Jún 25, 2010 /
 
Lehet javítani,vagy ki kell cserélni?
Kb. mennyibe kerül az új?
(#) kadarist válasza szabi1980 hozzászólására (») Jún 25, 2010 /
 
Ha kellően mazochista vagy, akkor nekiállhatsz javítani. Hogy lehet-e kapni ebbe a típusba tunert, azt nem tudom. A gugli nem ismeri ezt az OTF-et.
(#) mcsico hozzászólása Jún 26, 2010 /
 
Üdv mindenkinek!

Van egy Orion T2160 STX-8-FL televízióm.
A kérdésem az lenne, hogy hogy lehet belépni a szarvízmenüjébe. Már próbáltam néhány variációt, de nem sok sikerrel.

Mellékelek egy képet a hibáról, hátha már valaki találkozott ilyennel, és esetleg így több segítséget tud nyújtani, mert nem biztos, hogy szoftver probléma.

A hibajelenség: a kép kis méretben, de méretarányosan jelenik meg, majd két oldalon a fényképen látható elszíneződés jelenik meg.

Előre is köszönöm a segítséget.

hiba.JPG
    
(#) heli válasza kadarist hozzászólására (») Jún 26, 2010 /
 
szia kadarist!

Megpróbáltam taníthatóval. Bekapcsol, de csak a nyelv beállítás jön elő, és hiába okézom, nem reagál. Vagyis reagál, mert a led vibrál, de nem történik semmi. Elképzelhető, hogy a gyári távval menni fog?
(#) kadarist válasza heli hozzászólására (») Jún 26, 2010 /
 
Igen, elképzelhető.
(#) heli válasza kadarist hozzászólására (») Jún 26, 2010 /
 
szia!
köszi akkor megpróbálok gyárit szerezni. Van két olyan tv nálam, a képernyő sarkai vannak vízszintesen "elnyúlva". A vertikális környékén van valami kondi hiba, tudnál segíteni, hogy hol keressek hibát?
(#) kadarist válasza heli hozzászólására (») Jún 26, 2010 /
 
Nem a függőlessel van baj, hanem a raszterkorrekcióval. Ha torz a kép, akkor az E/W korrekciós áramkör működése a hibás.
(#) kadarist válasza mcsico hozzászólására (») Jún 26, 2010 /
 
A szervízbelépéshez a sassziszám kellene. Ha a hátlapján nincs rajta, akkor a nyákon olvasható. A hibával kapcsolatban: forrasztásokat átnézted már?
(#) heli válasza kadarist hozzászólására (») Jún 26, 2010 /
 
Értem. A baj csak az, hogy autodidakta módon tanulgatom a tv javítást, szakirodalmam nincs, és nemtudom melyik az a E/W korrekciós áramkör. Tudnál ebben is segíteni?
(#) kadarist válasza heli hozzászólására (») Jún 26, 2010 /
 
A raszterkorrekció funkciójáról: Bővebben: Link
Mi a tévé típusa? A rajz miatt kellene.
(#) heli válasza kadarist hozzászólására (») Jún 26, 2010 /
 
grundig SE 7086 TOP
(#) heli válasza kadarist hozzászólására (») Jún 26, 2010 /
 
bocs, az eleje lemaradt, már értem mi az a raszterkorrekció, a tv tipusa, és innen már ment
ja és köszi a segítséget
(#) kadarist válasza heli hozzászólására (») Jún 26, 2010 /
 
Az IC430(TDA8350) 11-es lábától a sortrafó "E" kivezetéséig vizsgáld át az alkatrészeket. Forrasztáshiba is lehet a gond.
Rajz: Bővebben: Link
(#) heli válasza kadarist hozzászólására (») Jún 26, 2010 /
 
nemtudom, hogy kell letölteni a rajzot, jó sok bajom van
Következő: »»   286 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem