Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Transzformátor készítés, méretezés
Ha kérdésed van, az alábbiak segítenek a hatékony választ megadni: Mag típusa: M, EI, UU/LL esetleg I-kből összerakott, tekercselt, toroid. Lehetőség szerint képpel. Méretek: magkeresztmetszet a*b (amit a tekercs körbeölel) ablakméret, lánc és toroidnál, belső-külső méretek. Primer-szekunder feszültség(ek), teljesítmény igény.
Lapozás: OK   80 / 378
(#) erbe válasza zsa hozzászólására (») Aug 3, 2010 / 1
 
El lehet hagyni. A felvillanás természetes.
(#) janik00133 hozzászólása Aug 5, 2010 /
 
sziasztok!
Van 1 trafóm amire ez van írva/2X18V 52W/.
A 18 Voltot hogy lehetne 12Voltá alakítani?
Ja és a trafót kell, lehet földelni?Hogyan(a föld vezetéket hová kell kötni(erősítőhez kell a trafó))??
(#) salvaje hozzászólása Aug 6, 2010 /
 
Helló köbzoli!
Némi segítségre lenne szükségem.Rámtalált jónéhány ferritmag a napokban.U57 és nála kisebb méretű talán monitor,vagy újabb tv sorkimenőjéből való.Nagy frekin jó mert nem kell annyi menet,de vajon jó lenne,ha többet összefogva csak 50Hz-en,mondjuk hegesztő lenne belőlük?
Praktikus lenne a méret miatt.
Előre is köszi!
(#) erbe válasza salvaje hozzászólására (») Aug 7, 2010 /
 
Ferrit nem alkalmas 50 Hz-en trafónak. Legfeljebb ha többszáz cm2 felületűt használsz belőle.
(#) Farkas D. György hozzászólása Aug 7, 2010 /
 
Üdv Topiktársak!
Minden visszaolvasásom hiábavaló, ez okán kérdezem:
Hol tudok kis mennyiségben transzformátor tekercseléshez anyagot vásárolni? Pl.: prespán, hostafán, sorszigetelő anyag, varnis-vászon, kivezetés szigetelő mü.a-cső, stb...
Gyuri
(#) erbe válasza Farkas D. György hozzászólására (») Aug 7, 2010 /
 
Legegyszerűbben a legközelebbi motortekercselő mesternél. Még az sem kizárt, hogy a legolcsóbban is. Mire boltot találsz és elutazol oda,...
(#) _ampervadasz_ hozzászólása Aug 9, 2010 /
 
Sziasztok.

Egy olyan kérdésem lenne hozzátok, hogy adott egy trafó, aminek van egy primer oldala, és több szekundere.
A szekunder tekercsek közül egy tekercs gyárilag rövidre van zárva. Miért?


Előre is köszönöm a segítséget.
(#) kadarist válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Aug 9, 2010 /
 
Gyakorlatilag hogy érted azt, hogy rövidre van zárva? Össze van kötve két kivezetése?
(#) _ampervadasz_ válasza kadarist hozzászólására (») Aug 9, 2010 /
 
Igen. Egy ismeretlen menetszámú rövidre zárt tekercs.
(#) kadarist válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Aug 9, 2010 /
 
A rövidzár megszüntethető?
(#) _ampervadasz_ válasza kadarist hozzászólására (») Aug 9, 2010 /
 
Elnézést kérek a probléma megoldódott, kiderítettük, hogy az a trafónak a primeroldali közép kivezetése.

Nem volt könnyű kideríteni, mert egy pár száz kilométer választ el attól akinek segítettem, és még csak egy fényképet sem tudott mutatni.

Mindenesetre köszönöm a segítséget.
(#) kadarist válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Aug 9, 2010 /
 
Gondoltam, hogy turpisság van a dologban .
(#) _ampervadasz_ válasza kadarist hozzászólására (») Aug 9, 2010 /
 
Már néztem én is egy nagyot, mert ilyennel nem találkoztam még. Mi értelme lett volna, ezen vitatkoztam a háttérben Dumatyival, és a transzformátor tulajdonosával.
(#) fari14 hozzászólása Aug 11, 2010 /
 
Üdv! Transzformátor tipust keresek kerékpárdinamóhoz.
A cél az, hogy kicsi legyen, és 6V-ból 3V-ot csináljon.
(#) fari14 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 11, 2010 /
 
Mert ledesre cserélem a hatsó lampat. A fél wattos led 3V-ról működik....Kettő sorbakötése =1w 0,5w teljesítményt nem vehet el az első világítástól...
(#) Stewe válasza fari14 hozzászólására (») Aug 11, 2010 /
 
Megnézted már mekkora fényereje van annak a LEDnek?
Kerékpár hátsó világításként alkalmazni szerintem nem szabad, ha valami fényesebb mint egy 5W-os cseresznyeizzó, azt a gépjárművezetők ködhelyzetjelzőnek, vagy féklámpának tekintik, ezért veszélyes!
LED-hez egyenirányító kell, és áramgenerátor, így beállíthatod a fényerőt is, és nem lesz felesleges fogyasztás sem.
Ha áramgenerátor nélkül kényelmes tempóban normál fényerőt akarsz akkor a LED tönkre fog menni egy gyorsabb szakaszon.
(#) fari14 válasza Stewe hozzászólására (») Aug 11, 2010 /
 
A többi az en dolgom, nem ebbe a topicba valo. egyebkent:author red , radbot 1w
(#) player hozzászólása Aug 12, 2010 /
 
Heló! Van egy leválsztótrafóm. Ez a trafó egy ismeretlen készülékből lett kiszerelve majdnem utolsó alkatrészként.
A gondom az , hogy túl nagy a szekunderfeszültség. A 230~as szekunderen 280V-ot, a 200~as szekunderen pedig 250V-ot mérek.
Mit tegyek, hogy 230V legyen a szekunder feszültség, amivel "dolgozni" szeretnék?
(#) Stewe válasza player hozzászólására (») Aug 12, 2010 /
 
Amit mértél, az az üresjárási feszültség. Vizsgáld meg terhelés alatt is, a 250V -ot egy izzó is elviseli rövid ideig (8%+) és a 280 V -ot is mérheted úgy hogy az izzóval sorba kapcsolsz egy nagy teljesítményű másik fogyasztót, mondjuk egy fűtőbetétet. Végső esetben két izzó is terhelés. A terhelőáram legyen legalább a névleges terheléshez tartozó áram 60%-a. Így mennyi a feszültség?
(#) player válasza Stewe hozzászólására (») Aug 12, 2010 /
 
Az izzót bekötöttem, így 252V helyett 244-et mértem.
Fűtőszállal most nem akartam szórakozni.
Ez lenne a megoldás, hogy folyamatos terhelésnél lesz nekem csak 230V munka feszültségem?
(#) Stewe válasza player hozzászólására (») Aug 12, 2010 /
 
Leválasztásnál általában van tartalék a kábelveszteségekre (a legszebb rézkábelen is esik feszültség, különösen nagy áram esetén) ha sok neked, akkor megpróbálhatod, hogy a kimenet felől táplálod, és megnézed akkor mekkora feszültség adódik az eddigi bemeneti oldalon.
Ha a szekunder tekercs külön csévén van (biztonsági transzformátornál ez követelmény), akkor talán le lehet belőle bontani néhány menetet. Ha nem akarod feláldozni a gyári impregnálást, akkor a prespán szigetelésen kívülre, szigetelt huzalból feltekersz néhány menetet, és ellentétes tekercselési iránnyal sorba kötöd a szekunderrel, így a feszültsége kivonódik. Sajnos kísérletezni kell.

Most látom, hogy nagyon tele van a vas, a befűzött menet kiesett.
(#) player válasza Stewe hozzászólására (») Aug 12, 2010 /
 
Te gyorsabb voltál. Én még nem néztem ezt meg, de jah.
(#) Stewe válasza player hozzászólására (») Aug 12, 2010 /
 
Még ma megmérem mennyi feszültség esik, 600W-os terhelés esetén egy névlegesen 8A-es 30m-es *esco hosszabbítón, hogy lehet-e előtét-ellenállásként használni )
(#) player válasza Stewe hozzászólására (») Aug 12, 2010 /
 
Bazz.. Ez se rossz ötlet!
(#) Stewe válasza player hozzászólására (») Aug 12, 2010 /
 
És majd' el felejtettem: mérj rá a hálózati 230-ra is, mert az sem szentírás ám, lehet, hogy meglepődsz majd.
(#) player válasza Stewe hozzászólására (») Aug 12, 2010 /
 
Auha hát izé. 250V bekapcsolt mosogatógép mellett?
Nem vagyunk közel a trafóállomáshoz.
Egy alap multim van.
(#) Stewe válasza player hozzászólására (») Aug 12, 2010 /
 
Számítás alapján a másfeles huzal is, amperenként majdnem 1V-ot ejt 60m-en.
(#) Stewe válasza player hozzászólására (») Aug 12, 2010 /
 
Akkor kérj kölcsön egy hitelesnek mondhatót, vagy vidd el valahová, ahol meg tudod mérni a hibáját! Kalibrálni nem hiszem hogy lehetne, és többszörösébe kerülne egy hasonló műszer árának
(#) Stewe válasza player hozzászólására (») Aug 13, 2010 /
 
Egy LM723 referenciafeszültségét is megmérheted, az egészen pontosan 7,15V
(#) Spacemairne00 hozzászólása Aug 18, 2010 /
 
Sziasztok.

El szeretném készíteni életem első transzformátorát, az ehhez szükséges képleteket innen a videó pályázatból vettem. Csak el akadtam egy résznél hogy nekem két szekunder oldali feszültség kéne (226,6.3). Ilyenkor a primer oldali képletbe hogy kell be helyettesíteni a volt értékét? Össze kell adni vagy mindkét feszültség értékre ki kell számolni a menet számot és azt kell összeadni?
Következő: »»   80 / 378
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem