Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Füstgép építése házilag
 
Témaindító: 021, idő: Dec 7, 2005
Lapozás: OK   6 / 40
(#) TITUSZ válasza gorcsek hozzászólására (») Márc 3, 2007 /
 
szoval van a kazánon 1 höfokkapcsolo ami a fokot szabájozza és plusszba ragszrá még1 höfok kapcsolot aminek a tágulo fémlemezkélyét megforditod arr kötöd a szivattyut szoval ha felmelegedett a kazán akkor a fütés leáll igy ekkor a szivattyudnak a kis trafoja kap áramot és plusszba a trafo és a szivattyu közé raksz egy vezetékes táv kapcsolot és igy csak akkor tudod nyomatni a füstfolyadékot mikor a kazán felvan fütve arra a bizonyos 300-320fokra
(#) TITUSZ válasza TITUSZ hozzászólására (») Márc 3, 2007 /
 
ja az ideális höfok szerintem a 300-320fok de elmegy kevesebbel is csak nem olyan hatékony
(#) TITUSZ válasza nor-el hozzászólására (») Márc 3, 2007 /
 
nor-ela spirált mien höfokra füti fel és nem nyomja vissza a göz a folyadékot a tartályba?Egyébként jo lett grat
(#) TITUSZ válasza deguss hozzászólására (») Márc 3, 2007 /
 
Szerintem megse probálja senki a füstfolyadék hejett a tiszta vizet kifujatni főleg bulibe mert képzeld el a csaj mongya hogy fujd rá a füstöt aztán te csak nyomod a csaj meg bőrig ázott . Na ez a vizes megoldás nagyon nagyon szar
iet még nem hallottam de ezt garantálom hogy ez 1 hülyeség
(#) nor-el válasza TITUSZ hozzászólására (») Márc 3, 2007 /
 
Nem tudom,hogy hány fokos a felfűtött kazán, de szerintem 250 C° van. Amúgy a gyári füstgépek is ezen a spirális elven működnek, szóval ha jó gépet akarsz építeni akkor ilyet csináljál. De lehet persze kisérletezni, én is ezt csináltam, mire kialakult a masina.
(#) nor-el válasza TITUSZ hozzászólására (») Márc 3, 2007 /
 
Ja és nem nyomja vissza,mert a szivattyú alapból ilyen.

Visszacsapószelep a neve ha nem tudnád, autós boltba lehet kapni, diesel autókkhoz árulják.
(#) TITUSZ válasza nor-el hozzászólására (») Márc 3, 2007 /
 
Gyári füstgép kamra felépitési rajzod van? És érdekelne hogy a doboza nem melegszik fel van valamien hütése?Amugy nagyon jo, ötletes
(#) nor-el válasza TITUSZ hozzászólására (») Márc 4, 2007 /
 
Nincs semmi rajzom, én a discos boltba hallottam, hogy így van felépítve.

A burkolat meg minimálisan melegszik, mert a kazán le van szigetelve. Azt is nehéz volt megoldani, mert általában a csőszigetelők nem bírják ki a kb 300C°-ot.
(Isolit stb.) Ezért üvegszállal kellett bevonni.
(#) frigo833 hozzászólása Márc 4, 2007 /
 
Helló mindenkinek!!!!
Szinte majdnem legelőröl elolvastam mindent.
Elég sok okos dolgot irtak le!
Csak egy dolgot hiányolok!!!4
Én hütőgépszerelő vagyok elég régóta foglalkozom
diskózásal,sokmindent épitetem már!
na mindegy nem ez a légyeg!Hanem nem olvastam sehol
h valaki irta volna minné vékgyam rézcsövet kell a
cekaszra rátekerni spirálisan ez azért jó mert nem tud
olyan könyen kihülni a cső miközben áthalad benne a cuc.
Azért irtam h mi a szakmám mert a hűtés technikában
használunk ijen rézcsövet"kapiláriscső"-nek hívják.
Nekem az első füstg ugy ált ösze h:egy szódásszifon egy
220v mágnes szelep,egy elég hoszu kapillá cső
egy 2500w cekeszra rátekerve, ilyen soredben. Ez elég nagyott üt! Utána már egy elosztóva 6 spirál
volt ugyanazon a cekaszon.Ez volt csak az igazi egy
füsgépel 6 irányba tudtam a füstöt kilövekni!
Utána persze kapott egy tartályt 5l és egy disel
üzemenyag szivagyut!Elneveztem nagypapának.
A kegyeró elég nagy de egy iskolai tornatermet
röhögve telegyom!
ha valakinek van kérdése szivesen válaszolk!
(#) TITUSZ válasza nor-el hozzászólására (») Márc 4, 2007 /
 
Mármint üveggyapot?
És mien vastagon?
(#) TITUSZ válasza nor-el hozzászólására (») Márc 4, 2007 /
 
nagyon sokat segitettél épp most probáltam ki kicsibe a spirál fütöt a te elveden, és jo igaz mégcsak a forraztopákámra tekertem rá a rézcsövet de igy is miködik igy fogom megcsinálni valszeg én is .
(#) nor-el válasza TITUSZ hozzászólására (») Márc 4, 2007 /
 
Nem üveggyapot (nekem az odaégett) hanem üvegszövet. A gipszkartonosok használják két gipszkarton hézagolásához. Elég vékony de 25m-es kiszerelésben van. De ha v.mi jobbat tudsz azt szivesen meghallgatom. Ezzel az üvegszövettel kb. 0.5 cm vastagon tekertem be.
(#) frigo833 hozzászólása Márc 5, 2007 /
 
Sziasztok!!!!4
Bocs hogy beleszólok!!!
De nagyon elmentetek a hőfokokal az üveggyapot
500-600 celziuszt bir ki!Ha már ekkeora a hőfok akkor
a kifujt füst nagyon gyorsan felfog szálni és nem sokáig
lesz élvezhető.
Azért kell kazánt épiteni bele.A külső boritás
mindenféleképen fog melegedni valamegyire!!
Ha nagyon nagy a hő és nem
100-as a csőkötés az olaj képes lángrakapni!!!!!!
Ezért is szoktak még a gyáriakban is üveggyapotott
használni.Mert tartja a hőt és felszívja az esetleges
fojadékot és elpárologtatja!!!!!ügyeljetek a BIZTONSÁGRA
IS!!!! További jó épitgetést.
(#) TITUSZ válasza frigo833 hozzászólására (») Márc 5, 2007 /
 
Én kerestem fütöszálat de nemigazán találtam olyat ami nekem kéne ha valaki bir mondani olyan oldalt amin igen nagy a válaztási lehetőség kérem hogy ossza meg másokkal köszi.
Nekem egy kb 1000w-os u alaku és naggyábol 10-15cm hosszura lenne szükségem ,
majd én is fogok felrakni képeket.

szevasztok
(#) frigo833 hozzászólása Márc 6, 2007 /
 
Sziazstok!!!
Attól függ hogy miben gondolkozol.
Ha kicsiben akkor elég egy kávéfőzőé.
Ha nagyban akkor vízmelegitőét próbáj meg beszerezni.
Ilyeneket háztartási alkatrészboltban tudsz beszerezni!!
(#) TITUSZ hozzászólása Márc 8, 2007 /
 
csá
Szerintetek ha egy 1500-2000w-os fütőszálat kb 20 percre bekapcsolok lessz baja, vagy elég?
én nem probálom ki azért mert elvileg valamien szinten ezeket hüti a viz PL.:a mosogép fütöszál mikor a vizet melegití
(#) nor-el válasza TITUSZ hozzászólására (») Márc 8, 2007 /
 
Elég a szál, ne próbáld ki, ezért kell a hőkapcsoló.
(#) keny hozzászólása Máj 12, 2007 /
 
megkéne csinálni 1-et csak felne robbanjak!!
(#) keny hozzászólása Máj 15, 2007 /
 
hellosztok én valami vasalos meg könnyű megoldást akarok valaki leirná ,hogy hogyan kell megcsinálni?(nem kell nagy füstgép)
(#) kovacslulu hozzászólása Máj 19, 2007 /
 
Tudna nekem valaki segíteni?
A füstgép működési elve kellene (kémiaórára...:S), odáig eljutottam hogy nem is füst hanem köd, de hogy minek a köde és hogy jön létre...???
Itt a tétel, amit ki kéne dolgoznom:
"Milyen elven működhet a diszkók alapkelléke, a "füstgép"? Mivel töltik fel? Milyen íze lehet az így képződött "füstnek"? Miért kell pihentetni időnként? Mennyire mérgező?"
Ha valaki bármit tud segíteni, írjon légyszi!)
(#) Georgee válasza kovacslulu hozzászólására (») Máj 19, 2007 /
 
A füstgép lényege hogy a kazán 300 fok körüli hőmérsékletre hevül majd a befecskendezett fluidot (dietilén glikol és egyéb anyagok, ennyi van feltüntetve a kannára) egyszerűen elég. Az illat többféle lehet a boltban már megkapod illatosítva vagy simán (natur) ezt saját tetszésed szerint tudod illóolajokkal illatosítani. Hogy mérgező-e? Ha simán a folyadék a kezedre kerül enyhe hasmenést okozhat ha a szádba kerül. Elfüstölve nem mérgező vagy egy nagyonb minimálisat bár én minden buliban használom. Lényege csak jól szellőztetett helyen használható. Ha van még kérdésed akor ird meg!!! Jah egy leírást csatoltam hozzá. remélem segít a fogalmazásodban!!! Jah a kémia tanárod nem jár diszkóba és tutti kiváncsi rá h hogy is működik ezért bízza rátok a piszkos munkát!!! Vagy csak akar egyet építeni

füstgép.jpg
    
(#) pontiak hozzászólása Máj 19, 2007 /
 
Csak anyit a füstgépröl hogy lehet kapni a kereskedelembe megfelelö füst folyadékot ami FOLYÉKONY ÁLAPOTBA MÉRGETÖ !!!!!!


És mem szabad megfeletkezni a tüzvédelmi elöirásokrol sem

a folyadékhoz lehet kapni aromákat DE ! megfelelöen kell adagolni mert egy pár embernél alergiás rohamot idézhet elö

ja és a füstgépbe érdemes egy idözitöt épiteni
ami megakadájozza hogy hideg álapotba füst helyett folyadékot spricceljen :yes:


Alkatrész lista: 1 db réz henger
azbeszt
1 db ablakmoso motor 12v
réz csö amit spirálbamegkell hajtani
fütö patron kb 500 - 1000 w telj függ''

(#) pontiak hozzászólása Máj 19, 2007 /
 
LEHET SZODÁS SZIFONBOL IS KÉSZITENI DE AZ HA JOLTUDOM TÖRVÉNY BE ÜTKÖZÖ
(#) Georgee válasza pontiak hozzászólására (») Máj 20, 2007 /
 
Idézet:
„ami FOLYÉKONY ÁLAPOTBA MÉRGETÖ !!!!!!
Ha házilag kevered ki akkor mérgező de amit a DJ SHOP-ban veszel az az ÁNTSZ által be van vízsgálva egy minimálisan mérgező. Mivel nekem a bulik alapkelléke a füstgép tapasztalatból tudom h senkinél nem vált ki allergiás reakciót. Bár ez egyén kérdése. Idáig nem tapasztaltam, nem is akarom Jah a szódásszifonossal kapcsolatban annyi h az azért törvénybeütköző mert ott széndioxiddal játszol!!!!
(#) lgyk válasza kovacslulu hozzászólására (») Máj 21, 2007 /
 
Hi!

A füstgép tulajdonképpen egy fűtőegységből és egy befecskendező egységből áll. A "füstfolyadékot" befecskendezi a 200 fok fölé fűtött kamrába, ott elpárolog (elforr). Általában a használt anyag dietilén-glikol. Amikor a keletkezett gőz a fűtőkamrából kikerülve lehűl, kondenzálódnak a folyadékcseppek a levegőben található ún. kondenzációs magokra. Így egy kolloid-diszperz mérettartományú, heterogén fázisú rendszer jön létre, ami hétköznapi szóhasználattal: köd.

A dietilén-glikol édeskés ízű, enyhén toxikus folyadék. A keletkezett gőzben is dietilén-glikol cseppek vannak (tehát nem égett el), így a füst is édeskés ízű megfelelő koncentrációban. Az édeskés ízt az okozza, hogy a dietilén-glikol szerkezete részben hasonlít a monoszacharidok és cukoralkoholok (pl. szőlőcukor és szorbit) poliol-szerkezetére, és erre a szerkezeti részre érzékenyek a nyelv első részén található ízreceptorok.

A dietilén-glikol enyhén toxikus hatású a vérre, vesére, idegrendszerre, májra. Az anyaggal való tartós érintkezés szervi elváltozásokat okozhat. Természetesen nem tartozik a nagyon toxikus anyagok közé:

LD50, patkány, orális: 12565 mg/ttkg
LD50, patkány, dermális: 11890 mg/ttkg

A patkány és az ember hasonló LD50 adatokkal rendelkezik (ez általában nagyságrendileg igaz, mert hasonlóképpen metabolizálja az anyagokat, de vannak kivételek!). A fenti érték azt jelenti, hogy egy 80 kg-os ember (80*(12565/1000)) g = ~1 kg (!) dietilén-glikol elfogyasztásakor kerül olyan állapotba, hogy a mérgezésből kifolyólag 50%-os esélye van az elhalálozásra. Természetesen ennél kisebb dózis elfogyasztása is súlyos károsodást okozhat, de a füstgépből kiszabaduló mennyiség nem tekinthető veszélyesnek.

Klinikai értelemben minden anyag "mérgező", beleértve a vizet és a konyhasót is. Összehasonlításképpen a konyhasó orális LD50-értéke (patkány):

3000 mg/ttkg; tehát egy 80 kilós ember kb. negyed kiló konyhasótól jó eséllyel (50%) elpatkol.

Víz, LD50, patkány: 190000 mg/ttkg.

A pihentetés valószínűleg azért kell, mert túlhevülés esetén a bomlástermékek (illetve égéstermékek) sokkal mérgezőbbek lehetnek (pl. CO, CO2), mint a dietilén-glikol.
(#) buscsaba hozzászólása Máj 21, 2007 /
 
Helló én kávédarálóból készitettem fustgépet, jó lett,
(#) Georgee válasza lgyk hozzászólására (») Máj 21, 2007 /
 
Nah h mindig tanul az ember. Kijavítalak a 300 fok már biztosabb nekem még 200 fokon nem "ködölt" a folyadék!!! Pihentetésnél: 1 ujrafűti magát a gép ilyenkor a hőkapcsoló kikapcsolja a szivattyút. 2 a jobb folyadékok nem 1-2 percig állnak meg hanem 10-15 percig is megmaradnak (én az utóbbit használom) és nem árt néha ha van egy kis tiszta levegő is
(#) kovacslulu válasza lgyk hozzászólására (») Máj 21, 2007 /
 
Ezer köszönet mindkettőtöknek!! Prímán kidolgoztam ezek alapján a tételt
(#) Georgee hozzászólása Máj 23, 2007 /
 
A multkor nagytakarítást tartottam a füstgépben és lefotóztam a kazánt hátha valakinek hasznos lessz!!!!

Kazån.JPG
    
(#) hubijr válasza Georgee hozzászólására (») Máj 29, 2007 /
 
Csátok! Csak annyit akarok kérdezni hogy van egy kávéfőzőből egy U alakú fűtőszálam és rá van hegesztve egy fémcső amiben föl a kv.És amikor föl akkor kijön belőle a kv. Na én attól félek h a a folyadékkal is igy tenne.De ha pl csak egy-két cseppet küldenék a csőbe szerintetek akkor is kiköpdösné?Amugy a fűtőszál 600w-os .Lécci válaszoljatok Kössz.....
Következő: »»   6 / 40
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem