Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Nyomtató probléma
Témaindító: Kallai Csaba, idő: Ápr 16, 2007
Témakörök:
Hello !
Bizonyára az ilyen pontos távolságokban nyomot hagyó kontakthiba ami nem ad helyet az alleatorikus hibáknak valami inkrementeres vezérlésű sunyi hiba ![]()
Üdv
Ahogy tranzisztor írta. Sajnos a színes tonereket teljesen ki kell tisztítani. a papír koszolás ( hátterezés ) sajnos egyértelműen a megtelt hulladéktartály oka. Sajnos sokszor csak utántöltik de nem szedik szét és tisztítják ki. Otthon nem nagyon érdemes vele vacakolni mert iszonyú kosszal jár ha nincs elég erős elszívód. Másrészt ha megveszel darabra csippet bléd por akkor többe kerül mint egy jó felújított. Ha kell ebben tudok segíteni keress privátban.
Na Urak, megszületett a végeredmény. Megrendeltem az IC-t HQ-ból, másnapra piros lett hogy kifutott tétel. Ez volt két hete. Ha lesz egy kis időm lebontom ezt a két gépet, végülis csak kétezer forintom bánja, annyit meg bőven megér az alkatrész ami benne volt (pl a két tápegység). Mégegyszer köszönöm mindenkinek a segítséget.
Hello !
Esetleg ha mégis próbálkozol v-mi kisérletezéssel ajánlom figyelmesen átolvasni az alábbi link alatt található infókat HP1215 töltés Sok sikert ! Üdv !
Helló.
Igen ez volt az első dolgom, a bíbort kétszer is takarítottam. Az igazi toner részét nem szedtem szét, így is elég piszkos munka volt. Meg a helyzet az, hogy felkészületlenül ért a dolog, mert se toner, se csere alkatrész nincs még hozzá. Meg amit nem látok az nem fáj... Nos még akad pár nyitott kérdés, nem tudom merre, hogyan indulok el, de mindenféleképp a költséghatékonyság a cél. Még a chip részén gondolkozom, mert ha nem tilt le végképp, (toolboxal enged tovább) akkor a ez a rész nem érdekes, mert nem azt nézegetjük hogy áll a toner, hanem jó -e a nyomat. Az hogy négy led feleslegesen világít a gépen az nem érdekes. Kereslek majd. Ahogy nézem a piacot brutál eltérések vannak, főleg toner és toner porok között. (pedig a technológia minden esetben szinte ugyanaz)
Szia!
Igen ezek az oldalak felkeresése volt az első dolgom, igaz ez az oldal pdf-ben lett meg, így legalább könnyebben lefordítottam. Ez a leírás alapján mertem nekiállni a dolognak. Ma már jóval bátrabb voltam, mert tegnap este végigolvastam ezt a topikot, és még egy másikat. Felbuzdulva ma nekiálltam és atomjaira szedtem a szerkezetet. Akadt még benne bíbor por jócskán, olvasmányaim alapján gyanúba került a lézer egység is, a scanner motor tükre négyoldalú, sarkai porosak voltak. Négy lézer van egy panelon benne, 8 tükör, 8 lencse..., azokon is volt enyhe füst szerű szennyeződés és persze pici bíbor toner... ablaktisztító fülpálcika szalvéta csodákra képes. Szerencsére ki lehetett venni pár tükröt és lencsét így könnyebbé vált a tisztítás. Kivettem még az un. ITB egységet is mert ott tobzódott a toner maradványa, meg találtam valami koszdudort a fóliája alatt az egyik hengeren, így nem maradt más lehetőség, mint szétkapni az egész egységet, nos voltak pillanatok az összerakásnál amikor.... (inkább nem írom le ![]() Azért a végére annyi boldogság megmarad, hogy sikerült úgy összerakni, hogy nem maradt ki csavar, és még ráadásul működik is. Az eddig helyzet az volt, hogy színes nyomtatásnál hosszanti koszolást végzett a nyomtató, ez most csökkent, de lehet hogy az az oka, hogy megkukult a bíbor toner. Valami hiba keletkezett, mert abból a színből nem nyomtat, a pirosat is sárgaként adja ki. A fekete toner csont üres épp a lehelet jön belőle csak, de az is koszolt eddig. Most ez megjavult, majdnem kifogástalan, hacsak nem számoljuk a kifogyás tényét. ![]() Szöveg, vagy csak kizárólag fekete/fehér nyomtatásnál hibátlan lesz, ha sikerül töltenem tonert a feketébe. Képek vagy csak bármilyen színes betű nyomtatásánál az egész lapon egybefüggő haladási irányra párhuzamosan csíkoz koszol a színes tonerek összessége is, vagyis a most nem működő bíbor toner is koszolja a papírt... Ezen a jelenségen még gondolkozom. Sajnos nem tudom kipróbálni hibátlan, vagy másik toner kazettákkal mert az kizárna legalább pár hibajelenséget. A bíbor toner jelenlegi hibája a nyomtatóban keletkezett, mert a mai merénylet nem érintette a tonereket. ![]() Bocs a hosszért, ... köszönök minden észrevételt.
Hello!
Köszönöm szépen a felajánlásodat. Jó volna rendbe hozni a gépet, mert nagyon precízen nyomtat, meg egyébként is. A héten lehet nem jön már meg a toner , de jövő héten biztosan. Üdv.
Az a helyzet , hogy feltöltés előtt kötelezően ki kell takarítani a fekete tonerkazettát mert az a kevés ami benne maradt nem mindig talál azzal amit beletöltesz ! Az utángyártók próbálják utánozni az eredeti tonert egyesknek jobban másoknak kevésbé sikerül ! A színesek esetében ez nem annyira fontos . Üdv !
Az elöbb elfelejtettem megemlíteni egy pár gyártót amelyek tonerét már kipróbáltam és meg voltam elégedve ! Ezek lennének : Static Control , Sun chemical , Katun esetleg Amteq ! Vigyázz , hogy a tonerek eredeti flakonokban legyenek !
Köszönöm, próbálok rá figyelni... valami biztonságos forrást kerítek. És igen, feltöltés előtt kiportalanítom őket.
Bár még nem tudom, a színes rész kazettái lehet hogy javíthatatlanok... Gondolom a legolcsóbb utángyártott toneregységek kerülendők. Írok még: a színes tonerek csíkozása érdekes, mert a nyomtatás után megvizsgálva nem látszik a fotohengeren és a többi részen hiba... Mintha még a lézer lenne a ludas, szóródik a fénye valami miatt... De a feketénél nem csinál csíkozást koszolást.
Üdv
A csíkozódás sajnos a fényhenger kopása vagy a lehúzó kopása szokta csinálni. Ezt sajnos csak toner cserével lehet egyértelműen kideríteni. Mielőtt még szétkapod még egyszer próbálj meg kölcsönkérni tonert és próbáld ki. A tükrök tisztításával sajnos nagyon óvatosan kell bánni. Én soha nem mozdítom meg őket és csak szárazon fülpucolóval tisztítom. Sajnos bármiféle lötyit használsz az fátyolcsíkot hagy száradáskor. Lehet át kéne törölnöd szárazon még egyszer. De előbb toner teszt.
Sziasztok! Hogyan lehet a nyomtatófejet kiszedni a az Epson Stylus D92-esből?
Feltöltéskor ki volt-e szerelve a developer henger fém lehúzó lamellája és ha igen akkor visszaszereléskor be volt-e ez állitva rendesen ?
Nézd meg az alábbi linken megadott módszerrel mekkora a rés ! Mert ettől is koszolhatnak a színes kazetták !Sok sikert !
Hp1215 adjust
Igen, a portugál leírás alapján csináltam.... ott 1,1mm van adatként, én találtam erre a feladatra egy 1.17mm kis fúrószárat. Ez volt a hézagoló, a portugál és az orosz megoldás nem csak a méretben tér el, hanem az orosz bal oldalán nem ott méri a hézagot ahol a másik oldalon vagy a portugál esetben.
A 4 darab tonerem közül kettő nem csíkozott, az egyik az üres fekete, a másik a sárga. A kék telibe csíkoz a lap hosszára, hasonló a helyzet a bíborral is. Vagyis kettő jól, kettő rosszul viselkedik. A dolgok sorsa úgy alakult, hogy még nincs utántöltő tonerem, ezért összeszedtem az eddig megmentett maradékot, és a fekete toner kitakarítása után ezzel lett feltöltve. Minden szépen kitakarítva, utána feltöltve és beállítva azt az eredményt hozza, hogy csúnyán koszol a lap bal szélén, eddig ez a toner ezt nem csinálta. Vagyis valami beállítás nem sikerült, ez pedig a dr.blade, vagy a opc dob kapott valami gellert a manőver során. A lézer kimondottan jól sikerült, csináltam pár furmányos tesztet ami igazolja a jó működését. Lehet, hogy az orosz megoldás kalibrációját kellene követnem,... Kicsit tanácstalan vagyok, illetve próbálok valami épkézláb magyarázatot találni a jelenségre. Az opc dobot, és a lézert kizárnám, illetve az opc dob szerintem nem romolhatott el egy pillanat alatt, mint a hímes tojás úgy vigyáztam rá. A papíron a koszolás csak a bal szélén, és csak egyharmad szélességben jelentkezik a papír teljes hosszában. Akkor is, ha csak egy mondatvégi pontot nyomtatok a lap jobb felső sarkába. Ebből az következik, hogy a lézer oké, mert ha betrükközöm a fekete helyére a sárga tonert akkor nincs ilyen hiba. De a fekete toner már csinálja a koszolás amit előtte nem csinált. Az egész olyan minta az opc dob elveszítené a negatív töltését ott is ahol a lézer nem is világítja meg. Pedig ennek a töltés vesztésnek csak lézer fény hatására kellene megtörténnie ott ahol a betűket rajzolja a hengerre. Úgy tudom, az opc dob az testelt, a külsejét ingerlik negatív töltéssel, és ezt süti ki a lézer, és oda tapad a por rá. Nos most oda is tapad, ahova eddig nem, az pedig nehezen hihető számomra, hogy az opc dob bal szél egy harmad megy tönkre. Itt most a dr.blade, vagy valami kóbor töltésvesztés okozza a jelenséget. Az utóbbira gyanakszom egy kicsit, mert a henger bal harmada vacakol, az a dr. blade nem tudja korrigálni, de teszek majd egy kísérletet vele azért. Most már nem adom fel, akkor is nyomtatni fog jól, ha előtte szét kell vernem az egészet. ![]() Perlacinak: a négy tonerem egyformán kopottas, mégsem viselkedik egyformán... A opc dobok, ha kiveszem a gépből a tonert, gyönyörű tiszták, nincs rajtuk nyoma a toner pornak sehol. Lehúzó jól teszi a dolgát. Alszom rá még ...
A fényhengereket össze is cserélheted egymás közott azért , hogy kizárd a hibát . Én személy szerint az orosz megoldást ajánlom ugyanis leellenőriztem egy kifogyott de még szét nem szedett kazettánál hézagmérővel !
Elfelejtettem megemliteni , hogy ha a dr.blade nincs rendesen beállitva a felhordott toner vastagsága nem megfelelő és ezért csíkozhat is . Én már megjártam ! Persze a dr.blade lerakodásmentes kell , hogy legyen arra is kell figyelni ! Sok sikert !
Igen, köszönöm.
Holnap délután ismét ráugrok az ügyre, lesz csere bere meg minden. A dr. blade is megkapja a magáét, megmutatom neki, hogyan csinálják az oroszok ![]() Az előbb lehet, hogy nem fogalmaztam túl pontosan, bár köznyelvben keveredik az opc drum, és a fotohenger... Mindegy, szerintem azért érthető voltam ![]() A helyzet az, hogy nem látom az összefüggést a dr.blade által szabályzott festék mennyiség, és az között, hogy a fotóhengere (opc?), ott is áttapad a festékpor ahol nem kellene. Annyi jelenség keletkezik még, hogy a hulladék toner tárolóban vészesen gyorsan szaporodik a toner. Ez szerintem nem normális jelenség. Bár az egyik magyarázza a másik jelenséget. Majd állítgatom a pengét, és kifigyelem merre milyen változás történik. A felhordást néztem, szemre teljesen hibátlan a festékréteg. (bár ez az első lézernyomim, szóval nem szakszemmel látom a dolgot.)
Az az igazság , hogy én már megjártam amikor megjelent ez a típus a piacon . Először szemre állitottam be a dr.blade-et majd egy másik alkalommal megmértem hézagmérővel azért ajánlom az orosz megoldást . Az történik ha a dev. hengeren a felhordott toner sok akkor valóban csíkozik . Még a fehér fekete hp nyomtatókra is érvényes. Vigyázz az elektromos érintkező érintkezzen a dr.blade-el !
Nos, gondolom volt lehetőség tapasztalatot gyűjteni.
És is lassan becsukott szemmel is tudnék operálni benne... És még messze a vége, bár reménykedem. Nos az elektromos ellenőrzés, mi merre miért, hogy értsem a működését, volt az első. Bár olyan szerviz manuált nem találtam, amelyen lennének feszültség adatok, meg mérőpont értékek melyek segítenék a jobb elektromos ellenőrzést. Gondolom, szervizben és mérőpadon a gyárban vannak az adatok valamilyen automatizált számítógépes környezetben. Vagy valamilyen szervizszoftver, vagy csatlakozó szervizáramkör... amivel lehet lépésenként vezérelni mérés idejére... No de túl szép is lenne, így csinálni. Elég bonyolult elektromechanikai szerkezet ez.
Azt hiszem a dolog úgy áll , hogy adott egy x távolság a dev. henger és az opc között adott egy h tonervastagság és egy v potenciál , az opc-re rápattanó m tonermnnyiség és a végeredmény m=v*h/x ! Az biztos , hogy ha a toner vastagabb a kelletnél akkor vagy egyenletesen szürke alapot nyomtat vagy sötétebb fekete csíkokat . Apropó a pcr meg volt-e tisztitva ?
Általában a gyártók minden új tipusnál v-mit változtatnak legtöbbször a toner receptjén ami maga után vonja a feszültségek módositását . A te esetedben arra utaltam , hogy le kell ellenőrizni a kazettábn lévő érintkezők megfelelően végzik-e a dolgukat gyárilag az érintkező felületekre tesznek ilyen elektromosan vezető zsírt is ! Le kell lépjek mert hív a párom . Üdv !
Igen, mindent atomjaira szedtem. A PCR, az tölti negatívra a fotóhengert, közvetlenül nyomják rá rugók, mindent megtiszítotam. Minden ami mozog és kiszerelhető, még az ITB futószalagot is atomjaira szedtem... tiszta az is, és annak a tisztítója is. Bár ott már vannak kopásnyomok, mármint a tisztítóján.
Köszönöm, szia.
Nos, mint mondtam ma délután ráugrottam a témára megint.
Kísérleteztem a dr.blade beállításával, az eredmény annyi, hogy kevéssé befolyásolja a koszolást. A festékező hengeren a festékréteget növeli ha beljebb van tolva, ha kijjebb van akkor csökken a festék réteg. A nyomat koszolását, a fotohenger (és a lézer) okozhatja. Bárhogy állogattam a portugál vagy az orosz leírás illetve még vadabb méretekkel a koszolás gyakorlatilag nem módosult. A fotohenger töltésvesztése az okozója, ha nem tartja meg a külseje a negatív töltést, akkor oda feltapad a festékpor. Kicseréltem a fekete kazetta hengerét a sárgáéval, és lőn csoda, a koszolás gyakorlatilag megszűnt. Igaz, akad olyan jelenség ami hibaként jelentkezik a papíron a fotohenger kerületi távolságával egyezően. Ami megvolt a fekete hengernél is. Lehet, hogy a lézerben maradt valami szösz? Vagy a henger ugyanott hibádzik.... Majd rájövök. A helyzet az, hogy a piac nincs elárasztva ilyen fotohengerekkel... pedig jó lenne venni legalább egy ujjat, vagy marad a tonerkazetta vásárlás. Ha lenne olcsó henger hozzá, akkor a tonerpor vásárlás is jobban szóba jöhet, mert más hibája nem nagyon keletkezik a toneregységnek. Azon még agyalok, mitől mehettek így tönkre ezek, mert ebben a gépben egyszerre működik mind a négy. Lehet, hogy amikor tölteni próbálták őket, akkor kaptak valami eltérő bánásmódot. Azt hallottam, hogy a fénytől óvni kell őket, bár a lézerfény nem árt neki..., gondolom az uv vagy valamilyen sugárzás visszafordíthatatlan változást okoz bennük. Azt nem értem, vigyáztam a fekete fotohengerére, nem is kapott közvetlen fényt, az egyharmada mégis vacakolni kezdett. Ez elgondolkodtató. Jó lenne valamilyen sötétkamrás sztatikus szikroszkópos megoldással megjavítani őket ![]() Nincs sok irodalom, a pontos összetételéről és működéséről se... Annyit tudok róla, hogy egy fémcső ami testelve van, és van egy kémiai bevonat rajta+ annak a fényáteresztő védőrétege, ami összeségében kondenzátorként viselkedik, és lézerfény hatására kisüthető a felületén felhalmozott negatív töltés.
Találtam, a neten érdekes megoldásokat, youtube videókat amin ezeket az opc hengereket felújítják. Nos nem néz ki a dolog űrtechnikának, egy rotby nevű cég már elég profin nyomja. A technológia fizetős....
Addig eljutottam, hogy a henger külsején valamiféle bevonat van, ennek a kopása okozza, hogy koszolást és hosszanti csíkozást csinál. Mivel a szigetelő külső réteg elkopik, így a töltését ott nem tartja meg a henger, ezért tapad oda a porfesték. A youtube-os videókon felokosodva, gondolom teflonspray használatával lehetne valami változást elérni az úgyis rossz fotóhengereken. (Az elérhető leírásokból videókból nem derülnek ki az alkalmazott vegyszerek mibenléte.) Ha sikerül vennem, a picon létező teflonspray-t akkor kipróbálom, és beszámolok a fejleményekről.
Nekem az a fura ebbe a videoba, hogy csak símán ráfújja a használt dobra azt a szert, holott tudjuk, hogy a dob sose egyenletesen kopik, vájatok és egyéb sérülések keletkeznek, arról nem is beszélve, hogy ez a fényérzékeny réteg nem is egy rétegből áll, mikrométer pontossággal belőve.
Mondjuk én már annak is örülnék mint majom a f*ának, ha csak a sérült dobokat valamivel meg lehetne pingáli azon a részen, még ha ki is hagyná. Így talán nem kéne kidobni a 300kft-s dobot a kukába 1mm2 hiba miatt ![]()
Nos, igen, nekem is akad fenntartásom a dologgal kapcsolatban.
Nem nagyon találtam részletezést az anyagösszetétellel kapcsolatban. Se a dob se a vegyszer. Ezért merült fel a teflon, mert ideális tulajdonságai vannak ehhez. Amennyire én észrevettem, a közbülső réteg ritkán szenved hibát, ami érdekes, hogy a kopottas hengerek közül valamelyik működik, másik meg nem. Ezért gyanakodok a szigetelő külső réteg hibájára. A pdfből mélyen érintett az, hogy ne használjunk alkoholt a tisztítására... Nos, ha teflon a külső réteg, akkor nem nagyon árt annak sokféle vegyszer, alkohol sem... Jó lenne tudni a legkülső réteg anyagát, mert valószínűleg nem teflon. Pedig laikusként kézenfekvő lenne az alkalmazása.
Várjunk csak, te most teflon hengerről vagy OPC-ről beszélsz?
Mert a teflonhengert azt valóban fel lehet újítani. Humokfúvás-> teflonozás, Persze csak nagy tételbe éri meg és az eredmény se mindig kielégítő, utalok itt a fél éven belül lemálló teflonrétegre. ![]() Az OPC tisztítására pl. denaturált szesz jó, nekem legalábbis bevált, de az az eset meg nagyon ritka. Néha előfordul, hogy nagy igénybevétel esetén a hőtől kiválik a papír gyantája és ráragad (teccsós papír) az OPC-re, ezt kivéve sose kell opc-t tisztogatni.
Én az opc-ről beszélek, vagyis a fotóhengerről amin a lézer rajzol, és kialakul a betűk töltésképe.
A mellékelt pdf végén írja, hogy az alkohol tönkreteszi, de azt nem értem, hogy miért. Ír még érdekeset a Light bekezdésnél, hogy az opc a szórt fény besugárzását is képes 1-2 hónapig is megtartani míg visszaáll a normál állapotba. Meg azt is írja, hogy 15-20 percig ne is másoljuk összerakás után. Én az OPC fotóhenger, átlátszó legkülső bevonatára vagyok kíváncsi, mert szerintem annak a sérülése okoz kellemetlen problémákat. Mert ha valami speckó átlátszó műanyag, amit oldószeresen lehetne izgatni, akkor a felületi hibákat karcolatokat is és a szigetelőképességét is lehetne javítani.
Agresszívabb alkoholok, pl. aceton, nitrohígító oldja az opc anyagát (próbáld ki, ha nem hiszed
![]() A teflonnak semmi köze az OPC-hez. Nem akarlak kiábrándítani, sőt, örülnék, ha lenne megoldás erre a problémára, de nem csak a kopás miatt megy tönkre az OPC. Hajtják a gépet mint atom és "elfárad" nem veszi a töltést, holott a felülete szép. Az a 15-20 perces dolog erős túlzás, van egy led sor direkt erre a célra a nyomtatókba, hogy töltésmentesítse a dob felületét a blade után. Vicces is lenne minden másolat után várni 15 percet ![]() |
Bejelentkezés
Hirdetés |