Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   305 / 1160
(#) lukovicsek hozzászólása Márc 17, 2011 /
 
Sziasztok. Van egy ilyenem: ACS4025S : Ha jól látom valami kapcsoló lehet, na de az a kérdésem, hogy lehetséges az, hogy egyszer működik, egyszer meg nem? Nálunk lehet ilyet kapni, Kösz mindenkinek.
Laci!
(#) bviktor hozzászólása Márc 18, 2011 /
 
Sziasztok

Megmentettünk egy villanytűzhelyet az enyészettől.(Magyarul elhoztuk mert kiakarták dobni). Elektronikai hibája van,le lettek forrasztva a hibás alkatrészek amit próbáltam lefényképezni.Szóval milyen alkatrészek és honnan lehetne őket beszerezni?Esetleg mivel lehetne helyettesíteni?A tűzhely tipusa AKP-724 ha valaki tudna hozzá rajzot szerezni azt nagyon megköszönném.
Színekkel megjelöltem melyik alkatrész hol volt a panelen.
(#) kadarist válasza bviktor hozzászólására (») Márc 18, 2011 /
 
Szia!
A diódát pótolni kellene és a többi diódát pedig ki kellene mérni. A kiégett és füstös alkatrészek nem lényegesek a működés szempontjából de a barna 275V-os varisztort érdemes lenne pótolni az áramkör védelme miatt.
(#) yohnsee válasza bviktor hozzászólására (») Márc 18, 2011 /
 
Hátha ez segít: az utolsó képen bal oldalon egy 10n/400VAC kondi van. Ha nem tévedek, akkor XY-os, ez vagy közvetlen a 230-as aljzaton volt szűrés gyanánt, vagy a közelében.
Üdv
(#) feccus hozzászólása Márc 18, 2011 /
 
Sziasztok.
Esetleg tudna nekem valaki segíteni hogy a mellékelt panel milyen-(minek) alkatrész lehet?
Koppanásgátlóra saccoltam a rajta található GOODSKY relé-ből,de ez csak találgatás.
Köszönöm.
(#) sucuka válasza feccus hozzászólására (») Márc 18, 2011 /
 
Nekem inkább egy hálózati zavarszűrő-és túláramvédelem funkciókat ellátó dolognak tűnik, tekintettel a zöld-sárga védővezetőre. Hangfalakban aligha van rá szükség, hacsak nem fémdobozos aktív-láda
(#) bviktor válasza kadarist hozzászólására (») Márc 18, 2011 /
 
Szia

A diódáról leolvasható a felirat ezért azt nem gond pótolni.A többi dióda is ki van mérve hozzáértő által ezért is lett kiforrasztva az az egy.Értem hogy a kék "smarties cukorka" nem lényeges de a saját megnyugvásom érdekében szeretném pótolni.Hol lehet ilyet vásárolni vagy rendelni? A barna varisztorra is ugyanez a kérdés vonatkozik,hol kapható és milyet kérjek az eladótól?
Sajnos nem értek hozzá de azért betudom forrasztani.Köszi szépen a segítséget.
(#) bviktor válasza yohnsee hozzászólására (») Márc 18, 2011 /
 
Szia

Neked is köszönöm a segítséget,minden kis információ segít amin eltudok indulni.(Mondjuk a bolt felé. )
(#) kadarist válasza feccus hozzászólására (») Márc 18, 2011 /
 
Szia!
Ez olyan, mint egy mikrohullámú sütő hálózati panelje a lágyindító relével.
(#) feccus válasza kadarist hozzászólására (») Márc 18, 2011 /
 
Igen tényleg mikróé,belekukkantottam az itthoniba és majdnem ugyan az.
köszönöm.
(#) lukovicsek hozzászólása Márc 18, 2011 /
 
Heló, valaki találjon már meg!!!

Sziasztok. Van egy ilyenem: ACS4025S : Ha jól látom valami kapcsoló lehet, na de az a kérdésem, hogy lehetséges az, hogy egyszer működik, egyszer meg nem? Nálunk lehet ilyet kapni, Kösz mindenkinek.
Laci!
(#) Ricsi89 hozzászólása Márc 18, 2011 /
 
Helló!
Van egy fototranzisztor, amin ez a felirat szerepel: TFK S270P II(római kettő talán) 931
Tudna valaki valami infót szolgáltatni erről az eszközről? Helyettesíthetem én ezt bármiféle fototranzisztorral?
(#) Nicolas válasza lukovicsek hozzászólására (») Márc 18, 2011 /
 
Ha ez egy DIP-20 as IC találsz némi adatot a Googl-én.
Űdv. Nicolas.
(#) lukovicsek válasza Nicolas hozzászólására (») Márc 18, 2011 /
 
De lehetséges az hogy egyszer működik egyszer meg nem?
Laci!
(#) granpa hozzászólása Márc 19, 2011 /
 
Szevasztok!
Íme néhány lelet, amiről nem tudom mi, és nem is találtam meg (gugli, dataset /arch. se). Aki tud valamit ezekről, homályosítson fel. Csak kíváncsiságból (had' tudjam azt is ami felesleges /esetleg).
Üdv: Kálmán
U.i: 3-as kép bal szélsőt tudom.
(#) kadarist válasza granpa hozzászólására (») Márc 19, 2011 /
 
Szia!
A zöld egy tévébe való feszültségsokszorozó, a három és kétlábú kütyü egy-egy PTC ellenállás szintén tévéből. Ezek a PTC-k felelősek a képcső lemágnesezéséért.
(#) lukovicsek hozzászólása Márc 19, 2011 /
 
Sziasztok, valaki megtudná mondani mit rakjak be e helyett : ACS4025S : Mert sehol nem ismerik. Kösz mindenkinek.
Laci!!
(#) granpa válasza kadarist hozzászólására (») Márc 19, 2011 /
 
Szervusz István!
Köszi a válaszokat, de még izgat a fekete kütyü; az nem valami zavarszűrő? A képen nem látszik, van két kimeneti lyuk a másik végén, a tetején, azok mellett nincs felirat. Elől a két saru-láb "L-N". A PTC más -védelmi- feladatot is elláthatna?
Üdv: Kálmán
(#) Nicolas válasza granpa hozzászólására (») Márc 19, 2011 /
 
A fekete alkatrész valószinü hogy egy mini trafó (jelző trafó). A 3VA is ara utal. Üdv. Nicolas.
(#) granpa válasza Nicolas hozzászólására (») Márc 19, 2011 /
 
Helló Nicolas!
Köszönöm, erre nem is gondoltam, kimérem. A kérdés: mi célból?(mire használható).
Üdv: Kálmán
(#) kormika hozzászólása Márc 19, 2011 /
 
Sziasztok! Hozzámkerült egy noname japán előerősítő, a tápjában elszállt egy általam tranzisztornak vélt alkatrész, a tok felirata a következő: SB3009 ha valaki tudna róla pár aapvető adatot mondani azt megköszönném.
(#) zolika60 válasza kormika hozzászólására (») Márc 19, 2011 /
 
(#) kormika válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 19, 2011 /
 
Nem ez kell, közben bújom a nyákot, és ez ha jól vettem ki a panelrajzolatból akkor NPn tranyó, és egy áteresztőtranyós tápja van a kütyünek, és nagy valószínűséggel darlington a cucc, mert 150k a bázisellenállása
(#) kadarist válasza granpa hozzászólására (») Márc 19, 2011 /
 
A fekete kütyü egy piezo-generátor gázgyújtáshoz. A PTC-nek abban a szerepkörben nincs védelmi feladata, de másfajta PTC-t használnak pl. villanymotor védelmére.
(#) kadarist válasza lukovicsek hozzászólására (») Márc 19, 2011 /
 
Szia!
Inkább valami elkóhiba vagy nyákrepedés miatt bizonytalankodik ez az IC. Át kell vizsgálni a panelt.
(#) Ricsi89 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Márc 19, 2011 /
 
Nekem senki sem tud segíteni?
(#) granpa válasza kadarist hozzászólására (») Márc 19, 2011 /
 
Szervusz István!
Már gyanakodtam, hogy lelassultál; de Te vagy az ÁSZ! Én soha a életben meg nem találtam volna! A PTC-ket TV roncsokból gubiztam, és tápegység védelemre gondoltam, ill. más dolgokra.
Üdv: Kálmán :worship:
(#) proli007 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Márc 20, 2011 /
 
Hello!
Inkább azt kellett volna megmondanod mihez kell a fototranyó. Vagy egy kapcsolási rajz.. Talán egyszerűbb lenne válaszolni.
üdv! proli007
(#) Ricsi89 válasza proli007 hozzászólására (») Márc 20, 2011 /
 
Ez egy állófűtésben volt, lángszenzornak. Mivel mindkét irányban 160 Ohm-ot mutatott és semmire nem reagált, ezért úgy hiszem ez lehet a hibás. Ez egy zárt vékony csőben volt, a cső vége pedig belógott az égéstérbe. Gondolom amikor a cső felizzott, akkor fény érte a fototranzisztort és jelzett az elektronikának, hogy beindult az égés. Annyit tudok, hogy 12V-ról működik.
(#) proli007 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Márc 20, 2011 /
 
Hello!
Akkor ez elég gáz. Nyilván illeszkedik az elektronikához. De előttem még az is kétséges, hogy egyáltalán fototranyóról van-e szó.
Nem tudok segíteni, ezek csak a gondolataim. Mert egy fototranyó, nem éppen a hőmérséklet tűréséről híres. Vagy is a eleve infrát, tehát alapban "hőt lát", de a hőmérséklet ugyan úgy hat rá. És mi értelme lenne hogy ezen úton érzékeljen? Inkább hőérzékelőt szoktak alkalmazni, de annak is átka a hőtehetetlenség. Ha egy vékony csövet látnék (főleg ha nem egyenes), akkor egy köpenyhőelemre gondolnák, nem egy optikai szenzorra.
De miért nem a "Gázkazán vezérlő elektronika" topikban próbálkozol. Lehet a kollégák ismerik ezt a valamit.
üdv! proli007
Következő: »»   305 / 1160
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem