Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   321 / 607
(#) Bassmester válasza storm hozzászólására (») Jan 1, 2012 /
 
Szerintem Greinacher feszültség duplázóval. Én is alkalmazom, de csak kapcsolóüzemű tápoknál.
(#) reloop válasza gyajazoltan hozzászólására (») Jan 1, 2012 /
 
Szia! Ez működik, de nem igazán szerencsés kapcsolás. Nagy a tápegyenetlenség, könnyen lesz brummos az erősítő, és nagy az egyenirányító igénybevétele. Az eltérés a +/- táp között valószínűleg mérési hiba.
(#) gyajazoltan válasza reloop hozzászólására (») Jan 1, 2012 /
 
Szia hát sajna más hogyan nem tudtam megoldani mert nincs szimmetrikus tápom de legnagyobb diodát vettem ami az üzletdbe volt (6 A) ez biztos elég az áramkör 2 szer van szürve egyszer váltó áramnál (2*470p) utána(2*4700 mikrosall) remélem igy nem lesz brummos remélem.
(#) reloop válasza gyajazoltan hozzászólására (») Jan 1, 2012 /
 
Bevallom én is járattam így TDA-t évekig. Építsd meg, esetleg nagyobb puffert igényel (10000uF). Mi a dióda típusa, nem ártana ha a fórumozók rápillantanának.
(#) gyajazoltan válasza reloop hozzászólására (») Jan 1, 2012 /
 
Én is pont TDA hajtanék vele 7294 est milyen tapasztalod van ezzel a táppal vele? amugy a dioda jelzése (P 600 J ) ja és szerinted nem lessz neki sok a 38 volt igaz leterheltem (vasalóval igy let (32 volt ) de szerintem ennyi terhelése nem lesz de melegedet a vasaló talpa
(#) reloop válasza gyajazoltan hozzászólására (») Jan 1, 2012 /
 
A trafótól - a diódán át - a kondenzátorokig a lehető legrövidebb vezetéket használd, és minél távolabb legyen ez a TDA-tól, különösen a bemenetektől.
2x10000µF pufferrel is maradt benne alap zúgás. Elviselhető ugyan, de végül csak lecseréltem dupla szekunderesre.
(#) gyajazoltan válasza reloop hozzászólására (») Jan 1, 2012 /
 
Köszönőm a segitséget már a táp bevan szerelve a házba de le fogom választani a tápot árnyékoló lemezel mert elég kicsi a hely az a szerencsém hogy a táp ad 12 voltot is az jó lesz az elöerősítönek (Lm1036). Sajnos nem tudok venni 10000µF kondit mert itt nincs és ezért nem akarok rendelni a netröl de van sokk helyem a nyákon teszek bele 2-2 db 4700µF tosat meg van még 2200µF os is igy már tul is mentem a 10000µF on.
(#) emersys válasza gyajazoltan hozzászólására (») Jan 1, 2012 /
 
Szia.
A Greinacher feszültség duplázót én is szokta használni, de nem épp hangfreki területén.
Valóban elég brummos tud lenni a dolog sajna..
Kisebb (pár 100mA)-es alkalmazásig nagyon jól szerepel viszont.
(#) reloop válasza gyajazoltan hozzászólására (») Jan 1, 2012 /
 
Próbáld ki először a 4700µF kondival, ha érdemben csökkenti a brummot, akkor duplázd csak.
A kapacitás növelés kétélű fegyver, mert nem csak simítja a tápot, hanem növeli a töltési csúcsáramot is, ami jól meg tudja szórni a környezetét zavaró jelekkel.
A 2x4700 kisebb belső állású lehet mint az 1x10000, tehát ne sajnáld, ha több darabból jön össze a puffer. A két 4700µF közé köthetsz 0,1-0,3 ohm 5W ellenállást, így - igaz némi veszteség árán - jelentősen javul a táp simítása.
(#) gyajazoltan válasza reloop hozzászólására (») Jan 1, 2012 /
 
Köszönőm a segítséget megprobálom.
(#) zoliy18 hozzászólása Jan 2, 2012 /
 
helló !
Megépítettem két végfokot ebből az IC-bol. egy gond van, hogy nem tudom, hogy milyen hangszínszabályzót építsek hozza.egyet csináltam de az semmit sem szabályoz. Legyszi tudtok e adni valamilyen nyákot .elore is koszi.
(#) lacek29 válasza zoliy18 hozzászólására (») Jan 2, 2012 /
 
Itt találsz több NYÁK-ot is.Bővebben: Link
(#) zoliy18 válasza lacek29 hozzászólására (») Jan 2, 2012 /
 
okes koszi szepen
(#) csikben hozzászólása Jan 3, 2012 /
 
Sziasztok!

A StandBy és a Mute funkcióval kapcsolatban tudna valaki segíteni?
Hogy kell bekötni? Mikor némul el és mikor kerül STBY funkcióba?

Megépítettem az erősítőt, de néma a kimenet...
(#) pjg válasza csikben hozzászólására (») Jan 3, 2012 /
 
Pár oldalt olvass vissza. Nem régen volt téma.
(#) david91 válasza csikben hozzászólására (») Jan 3, 2012 /
 
Ha előttük vannak az RC késleltető tagok (mint pl. a gyári ajánlásban), akkor kösd őket a + tápra! Egyébként 3V, 3,5V fölött kapcsolnak ki.
(#) Szabi1 hozzászólása Jan 3, 2012 /
 
Hello! 24v ról működik a tda 7294 hid 4 ohmos terheléssel és mennyit ad le?
(#) csikben válasza david91 hozzászólására (») Jan 3, 2012 /
 
Köszi, sikerült!
Most egy olyan gond van vele, hogy amikor bekapcsolom, vagy kikapcsolom a STBY-t hogy akkor koppan egy nagyot a hangszóró.

Továbbá, ha rajt vannak a hangfalak és nincs némítva se STBY, viszont a bemenetre nem kerül semmi, akkor is nagyon melegedik. 10 perc után elég meleg a borda (20cm x 10cm x 5cm)

Elkötve nem hiszem hogy van valami, legalábbis nem láttam. Kipróbáltam amúgy szép hangja van (zenélés közben sem melegedik jobban!!!)
(#) reloop válasza csikben hozzászólására (») Jan 3, 2012 /
 
Szia! Ez a melegedés ismerős. Az erősítő a hallható hangoknál nagyobb frekvencián dolgozik. Ritkább esetben gerjed, ilyenkor vagy a kimenet és a bemenet kerül egymással kapacitív kapcsolatba, vagy a táp kellő szűrésének hiányában leng be.
A leggyakrabban a bementi jelvezeték árnyékolása a ludas. A környezetből nem csak 50-100Hz-es búgó feszültség, hanem rádiófrekvenciás jelek, kapcsoló üzemű tápegységek zaja is az erősítőre kerülhet.
Többnyire elegendő a kellő árnyékolás, fém dobozban a probléma akár meg is szűnhet. Minden esetre gondoskodni kell a bemenet kellő lezárásáról, mely a zavaró jelek elnyomásában segít. Ha nincs kizáró ok, akkor az erősítő bemenetére 10k ellenállást szoktam kötni. Ha kizárólag hangkártya a jelforrás a lezárás ajánlott értéke 1kohm.
Érdemes alul-áteresztő szűrővel elébe menni a problémának, mely a bejövő jel útjába kötött ellenállásból, és az azt testre záró kondenzátorból áll. Általában 1k/1nF használatos, mely egy 160kHz töréspontú szűrő.
(#) David 3g hozzászólása Jan 3, 2012 /
 
Sziasztok. valaki vett mostasnág ilyen ic-t ? érdekes modon nekem 2 db eldurrant multkór ahogy megkapta a tápfeszt pedig csak cseréltem mert működött a panelon az elöző. Na meg lement az ára elégé mostanság nem?
(#) csikben válasza reloop hozzászólására (») Jan 3, 2012 /
 
Az árnyékolt kábel árnyékolását nem kötöttem a testre, azért mert akkor búgott. Szóval emiatt lehet hogy összeszed magasfrekit. Ezzel még holnap kísérletezgetek.

Viszont amit még megemlítek nem tudom mennyire lényeges szempont, de a trafó kb 5cm-re van a paneltől.
Vasmagos trafó. Alapból kicsit "búg".
(#) reloop válasza csikben hozzászólására (») Jan 3, 2012 /
 
Az árnyékolást muszáj a testre kötni. Meg kell keresni, milyen földhurok okozza a problémát.
Ha már csak a trafó közelségéből adódó búgás marad, akkor az egy 0,5-1mm-es vaslemezzel árnyékolható.
(#) csikben válasza reloop hozzászólására (») Jan 4, 2012 /
 
Egész délután próbálkoztam, nem jött össze. Vagy búg, vagy zabálja az áramot.
A + ágba beraktam a műszert és ha rákötöttem a hangfalat, és bekapcsolom a cuccot akkor 200mA-től elindul felfelé az áramfelvétel egészen 7-800mA-ig, tovább nem vártam mert az egyik diódahíd elég meleg volt már, nem akartam kinyírni.
Sajnos eddig ennyi... A földelésekkel próbáltam játszadozni. Ha mindent leföldelek amit kell akkor kisebb mA-től indul, de ugyanúgy megy felfelé. Meg még hozzá zúg is nagyon.

Valami javaslat?
(#) reloop válasza csikben hozzászólására (») Jan 4, 2012 /
 
Szia! Válasszuk szét, hogy gerjed vagy földhurkos.
A bemenetet a panelen zárd rövidre. Ha továbbra is zabálja a kakaót, akkor gerjed. Ha 100mA alatt marad az áramfelvétel, akkor fotózd le hogyan kábelezted az erősítőt, vagy készíts róla vázlatot.
(#) csikben válasza reloop hozzászólására (») Jan 4, 2012 /
 
Tehát a bemenet + és - részét kapcsoljam össze? A hangfalat nem "vágja" szét?
(#) reloop válasza csikben hozzászólására (») Jan 4, 2012 /
 
Kérlek küldj rajzot, vagy nyáktervet, bejelölöm.
(#) csikben válasza reloop hozzászólására (») Jan 4, 2012 /
 
Pillanat előszedem, a bemeneti jel pozitívjára és negatívjára gondoltam, tehát amin kapja a zenét Azt zárjam?
(#) skero válasza csikben hozzászólására (») Jan 4, 2012 /
 
Idézet:
„200mA-től elindul felfelé az áramfelvétel egészen 7-800mA-ig, tovább nem vártam mert az egyik diódahíd elég meleg volt már,”
Ezt nem egészen értem. Miért volt meleg a diódahíd? Túl sok áram nem ment át rajta.
(#) csikben válasza skero hozzászólására (») Jan 4, 2012 /
 
Igen! A biztosíték helyére tettem a tápegységbe a mérőműszert. A diódahídon meg elég kicsi volt a hűtőborda, de már kicseréltem nagyobbra
(#) reloop válasza csikben hozzászólására (») Jan 4, 2012 /
 
Jobb lenne valami dokumentáció alapján tanácsot adni, hátha közelebb kerülünk a búgás okához is.
A hűtőbordás dióda híd érdekelne, itt sántít valami.
Következő: »»   321 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem