Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   476 / 1679
(#) Szebence válasza vicsys hozzászólására (») Szept 19, 2009 /
 
Jaa, értem, oké, nem szóltam.
(#) interferi hozzászólása Szept 19, 2009 /
 
Üdv!
Végre elkészült az álványos nyákfurom.
(#) vtsoftware válasza interferi hozzászólására (») Szept 20, 2009 /
 
Aztaaa, ez nagyon tuti.
Grati hozzá, ez tényleg nagyon szuper...
(#) K.Leslie válasza Panhard hozzászólására (») Szept 20, 2009 /
 
Idézet:
„Hali. Egy kicsit tuningoltam a kocsimat, riasztó távirányítóról is lehet indítani. PIC vezérli.”


Üdv!
Ez tetszik! Szabad többet tudni róla? Pl. annyit, hogy én is meg tudnám építeni?
(#) Gery válasza M.Béla hozzászólására (») Szept 20, 2009 /
 
Köszi!
A kanna tényleg jó ötlet, majd átgondolom a pontos kivitelezést
(#) geri303 válasza edgaar hozzászólására (») Szept 20, 2009 /
 
Hello!
Elkészült az óra kijelzése ahogy beszéltük tegnap, első percben felvillannak a következőben kialszanak körbe a mp LED-ek.
Itt van róla egy :Videó
(#) bankimajki válasza geri303 hozzászólására (») Szept 20, 2009 /
 
Ez nagyon király gratula
(#) edgaar válasza geri303 hozzászólására (») Szept 20, 2009 /
 
Király! Pont erre gondoltam magam is
Van már valami terv dobozolás-ügyileg ?
(#) geri303 válasza edgaar hozzászólására (») Szept 20, 2009 /
 
Arra még nekem nincs
De lehet csak fellógatom a könyvespolcra. És kap elé kék fóliát, persze kivágva a piros kijelző helyén.
(#) Panhard válasza geri303 hozzászólására (») Szept 20, 2009 /
 
Úgy nem lenne jobb, ha a kettőspont is másodpercenként villogna?
(#) san398 válasza geri303 hozzászólására (») Szept 20, 2009 /
 
Szuper az óra, gratulálok! Én is szerettem volna már régen ilyen órát utánépíteni de sehol nem találtam információt, rajzot róla a neten. Ha úgy döntesz, hogy elérhetővé teszed a teljes dokumentációt akkor biztos megépítem. Lehet arra számítani, hogy közkincsé teszed a dokut? Észrevettem a videót nézve, hogy a hétszegmenses kijelzők között a két pont gyorsabban villog mint ahogy a másodperc ledek kigyulladnak, elalszanak. Érdekelne, hogy ez a két pont mi alapján villog eltérően?
(#) geri303 válasza Panhard hozzászólására (») Szept 20, 2009 /
 
A doksit nem tudom még mindig, hogy elérhető lesz-e.

A villogásra: olyan órája már mindenkinek van ami másodpercenként villog, ilyen meg csak nekem bee bee .

AS szabvány szerint villog (ahogy sikerül)
Amúgy x timer megszakítás után vált. Nem tudom, hogy fogom e szinkronizálni, nekem így jobban tetszik. Olyat a boltban is tudok venni.
(#) vicsys válasza SALáta hozzászólására (») Szept 20, 2009 /
 
Na ezért nincs rajta másodperc.

ppp.JPG
    
(#) Szebence válasza vicsys hozzászólására (») Szept 20, 2009 /
 
Wáó Valóban ne legyen rajta másodperc
(#) SALáta válasza vicsys hozzászólására (») Szept 20, 2009 /
 
Még az 1x40 karakteres sem elég... maximum ha nincs dátum.
(#) vicsys válasza SALáta hozzászólására (») Szept 20, 2009 /
 
De igen mert csak 26 karakter a leghosszab idő (dátum nélkül) 19:49:49=> IIIIVX:IIIIVXXXX:IIIIVXXXX
(#) mark.budai válasza SALáta hozzászólására (») Szept 20, 2009 /
 
De a 2x40-es elég lenne...
(#) Hp41C válasza vicsys hozzászólására (») Szept 24, 2009 /
 
Sziasztok!

Ha a számokat jobbról balra kell olvasni, nem a órának kellene a jobb oldalon lennie?
(#) Hujikolp hozzászólása Szept 24, 2009 /
 
Üdv!

Készülget az órám nekem is szép lassan, most a forrasztási folyamatnál tartok. Csináltam az smd ic-kről egy fotót, szerintem baromi jól sikerült Maga az óra elkészülése még hátrébb van, sok a munka lesz vele Természetesen kézi forrasztás
(#) mate_x válasza Hujikolp hozzászólására (») Szept 26, 2009 /
 
Szia!
A nyákot is te készítetted, csak mert tök jó rajta az a forrasztás védő bevonat !
(#) MolnarG válasza mate_x hozzászólására (») Szept 26, 2009 /
 
Szerintem gyártatta, ha jól látom furatgalvánozott, azt pedig házi körülmények között elég nehéz lenne reprodukálni.
(#) Hp41C válasza vicsys hozzászólására (») Szept 26, 2009 /
 
Szia!

Ahogy az 50-es szimbólimát definiáltad, lehethe 2-est is definiálni egy karakternek. Ekkor a leghosszabb idő csak 20 karakter lenne....
(#) vicsys válasza Hp41C hozzászólására (») Szept 26, 2009 /
 
...és akkor a négy is elférne 2 digiten. Hm. Kipróbálom, köszi a tippet!
(#) uli hozzászólása Szept 26, 2009 /
 
Sziasztok! elkészült végre a sztereó erősítőm. 2 TDA2030as dolgozik benne. A doboz még nem 100%os, nem ártana lefújno az egészet, de már így is jól néz ki szerintem. Szólni is szól
uli
(#) Hujikolp válasza MolnarG hozzászólására (») Szept 26, 2009 /
 
Üdv!

Igen, gyártott, furat-galvanizált, meg helyenként elég közel mennek a vezetősávok. Ráadásul eléggé kétoldalas lett. Szerencsére igen jó lett a nyák, így könnyű vele dolgozni
(#) K.Leslie válasza kiskacsa2009 hozzászólására (») Szept 27, 2009 /
 
Üdv, nem láttam, hogy kaptál-e választ
Idézet:
„Valamint nem értem, hogy miért nem működik "pont" üzemmódban (Videó13), amikor a 9-es lábat a földre húzom. (jumperrel)


A dot/bar váltáshoz Vss re kell húzni nem GND re. Nekem így megy a lambda monitor.
(#) hadnagyakos válasza uli hozzászólására (») Szept 27, 2009 /
 
Én is pont elkészültem az erősítőmmel. Egy hestore.hu-s 2X50W KIT dolgozik benne.
A doboza hulladék parkettalapból, az előlap pedig figyelmeztető táblából készült.

Lehet, hogy egy kicsit túlzásba vittem a Ledeket...
(#) vicsys válasza hadnagyakos hozzászólására (») Szept 27, 2009 /
 
Idézet:
„Lehet, hogy egy kicsit túlzásba vittem a Ledeket...”
Igen, de jól kompenzálja ezt a túlzást a hűtőfelület mérete.
(#) MolnarG válasza hadnagyakos hozzászólására (») Szept 27, 2009 /
 
Vicsys kolléga arra akar célozni, hogy használj nagyobb hűtőbordát, hacsak nem akarod megsütni a végtranzisztorokat vagy a tda-t.
(#) hadnagyakos válasza vicsys hozzászólására (») Szept 27, 2009 /
 
A dobozban már nagyobb hűtőborda van, az csak a próbakor volt rárakva, mert nem volt itthon más.
Következő: »»   476 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem