Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Muzeális készülékek-alkatrészek restaurálása
Lapozás: OK   117 / 579
(#) gkari válasza gkari hozzászólására (») Aug 28, 2010 /
 
Na még egy.
Az M10 nem ritka, de jó készülék.
A kapcs.rajzok alapján tessék restaurálni!

M105.djvu
    
(#) hatvanasjocó válasza zozz12 hozzászólására (») Aug 28, 2010 /
 
Orion 339 egy igazi old timer 1948-ból. Neten mindent megtalálsz e tipusról és kisebb testvéréről a 320-asról.
Rólad is többet kéne tudni ahhoz, hogy segíthessünk. Mennyire vagy jártas az ilyen korú készülékek javításában, illetve szakmailag mennyire vagy közel ehhez a témához, ennek ismeretében már tudunk tanácsokkal segíteni.
(#) hatvanasjocó hozzászólása Aug 28, 2010 /
 
Most 27 én egy padlásról került elő az RFT MEININGER tip. német rádió. 1959-ben készítették. Látszólag hiánytalan egy sávnyújtó ferrit kivételével. A skálahúrozást fel kell újítani. Tisztogatást, portalanítást kell végezni, a sasszi felületi rozsdásodását kell lecsiszolni, az alkatrészek hideg mérése után jöhet majd a próbaüzemelés és ami akkor adódik; hibaelhárítás. A lakkozás letisztítása után valószínű utánfényezést is igényel. A doboz famintázata egészen egyedi, szép. Helyreállítás után a kész rádió képeit is megmutatom.
(#) kisgeri válasza hatvanasjocó hozzászólására (») Aug 28, 2010 /
 
Szép rádió lesz! Sok sikert hozzá!
(#) zozz12 válasza gkari hozzászólására (») Aug 28, 2010 /
 
Köszi a mellékleteket! Természetesen kapcsi alapján lesz/lenne.
Nos kezdő vagyok, sose csináltam, de egyszer el kell kezdeni és érdekel a téma!
Majd lesznek képek aztán szeretnék először a külsejéhez tanácsokat kérni. A belsővel még várok...
(#) gkari válasza zozz12 hozzászólására (») Aug 29, 2010 /
 
Szerintem a 339 kávája még politúros-denszeszes ronggyal kis helyen megsimogatva-ha oldja, akkor bingo. Az M10 káva biztos, hogy műa.lakk, nem igazán nehéz újralakkozni. Innen letölthető szinte minden, ami kellhet, külön ajánlom az RTÉK98-tól menő cikksorozatát éppen e témában, de az "Elektronika" mappában még sok jó dolog is van.
(#) zozz12 válasza gkari hozzászólására (») Aug 29, 2010 /
 
Holnapra lesznek képek rendesen mindkét készülékről és az elektroncső "készletről" (9db) és úgy csak többet tudok majd mondani. Ma elég nagy viták és feszültségek voltak nagyfaterommal (nem a rádiók miatt), úgyhogy nem foglalkoztam ma ezzel
Szép az a ebook gyűjtemény, tetszik! Konkrétan melyik RTÉK -et kéne néznem? Mert elég sok van és elég nagyok...
Mennyi a reális ár 1db átlagos elektroncsőre? 300-500Ft?
Mivel/hogyan tudom tesztelni, hogy 1-1 elektroncső (jól) működik-e?
DC600-700V -tal tényleg meg lehet javítani a legtöbb csövet? Honnan lehet ilyen trafót szerezni?


(#) Lázár Péter hozzászólása Aug 30, 2010 /
 
Üdv kérdésem lenne felétek. Hozzájutottam rengeteg fadobozos Unitra rádióhoz, egy orionhoz, illetve Unitrából műanyag dobozos (olyan mintha keverőpult lenne ) 6db-hoz. Nos sajna de a táptrafók kibuherálva lettek a fadobozosokból olyan szinten, hogy nem kímélték, így a sérült törött dobozokból csak a sasszit mentettem ki. A műanyag fekete dobozosból 5db egyben van szerencsére csak az egyik lett megcsócsálva. Sajna nem csöves rádiók érdemes velük kezdenem valamit vagy bontsam őket? Keserves látvány volt látni a pusztítást...
(#) Malfox hozzászólása Aug 30, 2010 /
 
Csak erős idegzetűeknek:
1-2 hónap és rá se fogtok ismerni
STM210 zanzásított GX 4000-rel
(#) Vales válasza Malfox hozzászólására (») Aug 30, 2010 /
 
No, ehhez tényleg erős idegek kellenek, nem gyenge!
(#) gkari válasza zozz12 hozzászólására (») Aug 30, 2010 /
 
A restaurálásról az RTÉK98-2010-ig minden ÉK-ben van cikk.Rossz csövet javítani esélytelen, kipróbáláshoz egy csöves tápegység kell, de nem kell ált. 300V-nál nagyobb anódfesz.- ezt egy csöves rádió tápegysége már kiszolgálhatja. Szorgalmasan töltögesd le(egyenként) azt a sokmindent, de mindenekelőtt az alapműveket-pl. "Az elektroncső", "Most már értem a rádiót" stb.
Csőárak:20.-Ft- tól csillagos ég, de az ált. pl. noválcsövek ritkán több, mint 1000.-Ft
(#) Malfox válasza Vales hozzászólására (») Aug 30, 2010 /
 
Azaz!
De fiókokat már szereztem hozzá,a fejeket még üzletelem valakivel..aztán a fényezése lesz csak húzós árban,hacsak nem én magam csinálom.
(#) kisgeri válasza Malfox hozzászólására (») Aug 30, 2010 /
 
Ezt az öszvért volt szerencsém látni, meg cipelni is vasárnap Alphawolf-fal. Döbbenetes látványban is, méretben is, és súlyban is.
(#) pucuka válasza kisgeri hozzászólására (») Aug 30, 2010 /
 
Én még bizony dolgoztam is rajta, meg a testvérein is.
(#) kisgeri válasza pucuka hozzászólására (») Aug 30, 2010 /
 
Én is kipróbálnám kezelni valamikor, bár az messze nem az lesz, mint a rajta való munka Majd Alphawolfot megkérem, hadd játsszak le rajta valamit
(#) pucuka válasza kisgeri hozzászólására (») Aug 30, 2010 /
 
Nem lejátszásra gondoltam, az nem nagy kunszt, de hanganyagot megvágni, karbantartáskor mérni, beállítani. A Rádióban volt belőlük rendesen.
(#) kisgeri válasza pucuka hozzászólására (») Aug 30, 2010 /
 
Igen, gondoltam, hogy a lejátszásnál sokkal többről van szó, csak én már ilyen gépeket nem is láttam sehol... így én megelégszem azzal is, ha egyálalán egy gombot megnyomhatok rajta
(#) Malfox válasza pucuka hozzászólására (») Aug 30, 2010 /
 
Lehet ,hogy Rólad beszélt nekem sokszor a Hifiguru barátom (Sz.Kálmán)?
(#) zozz12 hozzászólása Aug 30, 2010 /
 
Csináltam ma képeket a rádiókról! Íme! Ha még kell valamien szögből kép, szóljatok!
(#) hatvanasjocó válasza hatvanasjocó hozzászólására (») Aug 30, 2010 /
 
Nekiláttam az RFT Meiningen rádió helyreállításának. A dobozból kiszereltem a sasszit, a hangszórót és a hangolásjelző csövet. Ezután a dobozt szedtem szét. Ez 3 részből áll: a bakelit előkeret, az elülső ívelt, domború fakeret és a tényleges doboz. Tisztogatás volt a következő lépés. A bakelit előkeret nem okozott problémát; egyszerű mosószeres, mosogatódörzsis lemosás. Az elülső domború fakeret már problémásabb volt, teljesen le kellett kaparni, csiszolni a 60-70 %-osan fellazult régi politúrt(sellakk). Ezután újra fényeztem ugyanolyan sellakkal. A dobozt finom(800-as,1200-as) csiszolópapírral átcsiszoltam majd a régi lakkozást átpolitúroztam. Igéretes állapotban várja az újra összecsavarozott doboz a közeljövőben helyrehozzandó rádióbelsőt.
(#) newman92 válasza hatvanasjocó hozzászólására (») Aug 30, 2010 /
 
Az biztos! Derekasan rendbe szedted!
(#) kisgeri válasza hatvanasjocó hozzászólására (») Aug 30, 2010 /
 
Ez valami gyönyörű lett!
(#) Lázár Péter hozzászólása Aug 31, 2010 /
 
Ebből a típusból van 6db ALBA típusnévvel, érdemes rendbeszedni őket?
(#) hatvanasjocó válasza Lázár Péter hozzászólására (») Aug 31, 2010 /
 
Elég régiek, persze,hogy érdemes..............küldök emailben szervíz doksit
(#) Lázár Péter válasza hatvanasjocó hozzászólására (») Szept 1, 2010 /
 
Köszi megkaptam, de kipróbáltam őket és működnek, csak a kapcsolók nem érintkeznek rendesen, mindnek az a baja. Illetve hogy igencsak mocskosak főként a tisztítás lesz a kemény dió No meg a madzag le meg föltétele, csavarodik össze vissza Az autóbuszos erősítőből ez lett végül is.

IMG_1551.JPG
    
(#) Vales válasza Lázár Péter hozzászólására (») Szept 2, 2010 /
 
Isostat kapcsolók betegsége sajnos, a tisztításnál vigyázni kell, hogy az érintkezők szét ne hulljanak.
(#) hatvanasjocó válasza Lázár Péter hozzászólására (») Szept 2, 2010 /
 
OKé! legalább így új életre kelt a buszerősítő is. bár én amit lehet azt eredetiben hagyok, abban az állapotban próbálom életre kelteni. Persze nem akarom elvenni tőled az alkotás örömét. Gratulálok a honlapodhoz bátor és nem egyszerű feladat ekkora hangszórók kreálása.
(#) hatvanasjocó válasza Vales hozzászólására (») Szept 2, 2010 /
 
Nem mindig szedem szét, néha elég ha denaturált szesszel átmossuk aztán átmozgatás és teljes száradás után tiszta benzinbe kevés műszerolajat keverünk és injekciós fecskendővel(tűvel) egy-két cseppnyit a kapcsolóba injektálunk. A benzin elpárolgása után vékony olajfilm marad az érintkezőkön. A kontakthiba legtöbbször teljesen megszűnik.
(#) Lázár Péter válasza hatvanasjocó hozzászólására (») Szept 2, 2010 /
 
Én a kontakt sprét részesítem előnyben portalanítás után az egész panellt befújom. Tisztít, visszahozza az eredeti színeket, rozsdátlanít és a jobb típusok kenő hatással is rendelkeznek. Illetve nem utolsó sorban megszűnik a dohos régi szag is. Kifejezetten mozgó alkatrészeknél pedig teflon tartalmú kenő sprével dolgozom. De ki hogy szereti
(#) hatvanasjocó válasza Lázár Péter hozzászólására (») Szept 2, 2010 /
 
A kontakt sprével egyszer megjártam, egyes műanyag elemeket maradandóan károsított, néha a kontakthiba ugyanúgy visszajött egy idő után. Pl.: potenciómétereknél az olajba kevés 9B-s ceruzabélről lekapart,lecsiszolt grafitport adagolva még nagy kopásnál is "gyógyulást" eredményezett. Persze én is azt mondom, hogy mindenki a kipróbált, bevált módszereit kövesse.... mégegyszer: honlapod ezermesterkedő projectjei tetszenek.
Következő: »»   117 / 579
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem