Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   713 / 2501
(#) szamóca válasza rolitechno hozzászólására (») Jan 21, 2011 /
 
Annak nem sok értelme van hogy elfűtöd a teljesítmény egy részét az ellenálláson. Inkább méretezze normálisan a tápot a terheléshez, és az igényekhez.
(#) CIROKL válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 21, 2011 /
 
SziA ! Ezen a képen a tranzisztorok szimmetrikusan helyezkednek el viszont a mellékelt PDF nyák terven ezek eltolva vannak , nem egymással szemben !
Ez véletlen vagy több terv is létezik ebből ? Amennyiben a szimmetrikus dolog létezne akkor érdekelne , de az aszimmetrikus az nekem személy szerint nem jön be .
Már régen szemeztem ezzel a kapcsolással , így ez most esetleg lehet megvalósulni látszik , ha lenne olyan terv ami totálisan az igényeimet kielégíti?
(#) Bassmester válasza Akashi hozzászólására (») Jan 21, 2011 /
 
Csöves véget nem ajánlok bassgitárhoz. Előfoknak mehet a cső, (van is ilyen nyáktervem, JCM-800B) végnek pedig bármilyen félvezetős. Én egyszerűen és aránylag olcsón letudtam a dolgot egy 7294 híddal, ami brutál jól szól hangszerrel a kis eminence beta 10A hangszórón.
Ez a kombóm. (lehet hogy már láttad) A Magnat nem való hangszerhez :no:

ITT a helyed, ha kombót csinálsz
(#) koncsik03 hozzászólása Jan 21, 2011 /
 
Helósztok!

Lenne 1 fontos kérdésem.Ehez a kapcsolási rajzhoz kéne a segítség.Arról lenne szó hogy én be szeretnék rakni egy potit de nemtudom hogy hová tegyem,minek a helyére vagy hogy hány ohm-os legyen.Ha valaki tudna segíteni annak örülnék.
És az a nyíl bal oldalt mit mutat (a 10Kohm-os ellenállásnál)?
(#) peti16biro hozzászólása Jan 21, 2011 /
 
Üdv!
Van egy hitachi HA13156-os 28 lábú ic-m amiből egy erősítőt szeretnék csinálni, ehez kénék segítséget és kapcsolási rajzokat.
Köszi előre is mindent mindenkinek!
(#) Dzót hozzászólása Jan 21, 2011 /
 
Sziasztok, van egy pioneer D510 es erősítőm, Bekapcsolás után a védelem egyből letilt, utánamértem, a pozitív tápfeszültség ráül a kimenetekre 5 ből 4 re :S van benne gy STK411 és egy PAC011 a típusú végfokozat, a tápfeszültségeket úgy mértem megkapja mindkét IC. Egy kis segítséget tudnátok adni? Egyszerre csak nem megy tönkre mindkét fégfok ugyan úgy :S

kapcsi hozzá:
http://elektrotanya.com/pioneer_vsx-d510.pdf/download.html
(#) jenci2010 hozzászólása Jan 21, 2011 /
 
syasztok

Ez az első probálkozásom az erősitő épitésel. Kicsit félve állo neki.


A Kérdésem a kővetkező BC 546 -BC 556 tranyokbol szeretnék Erősitőt késziteni.

DE nyák nélkűl. /60w ot akarok kicsikarni belőlle ha sikerűl . de kapcsolási rajzom nincs . Találtam de nekem tul bonyolult. ha lehetségs . Képekben . mert ugy biztos megtudom csinálni

elsőnek mono ban akarom elérni a 60 w ot . kis segitség nem ártana megkőszőném.
(#) rolitechno válasza szamóca hozzászólására (») Jan 21, 2011 /
 
Persze ez egyértelmű,de ha ugyanazt az IC-t akarja visszatenni és a tápra sem akar költeni akkor az egy olcsó megoldás,bár elég igénytelen szerintem is.
(#) rolitechno válasza Akashi hozzászólására (») Jan 21, 2011 /
 
Ha hosszú életűt akarsz ahhoz a trafóhoz egy jó tranzisztoros való IC-s semmi képp. A 40 es Magnat meg autóba való zenekarra abszolút nem.Vagyis igen talán,de csak sub nak.
(#) Gyozo92 válasza Akashi hozzászólására (») Jan 21, 2011 /
 
A Magnat lehet, hogy nagy és erős, de nem fogja szeretni a basszgitárt. Én is zenélek, szólógitáron, és ezek a hangszórók teljesen más felfüggesztésűek. Főleg, ha ugye itt az is sokat számít, hogy milyen minőségben szól.
(#) rolitechno válasza PH-User hozzászólására (») Jan 21, 2011 /
 
Gratulálok ! A Luxman erősítők gyönyörűek bár hallani még nem hallottam,de a kialakításuk a kedvenceim közé tartozik. Japán minőség az látszik Tegyél fel róla képeket légyszi
(#) Gyozo92 válasza koncsik03 hozzászólására (») Jan 21, 2011 /
 
Az a 10Kohmos "ellenállás", az egy potméter. A nyíl, ami mutat a közepére, az a poti középső lábát szimbolizálja. Ezzel az előtte lévő kérdésed automatikusan kielégítésre került
(#) Gyozo92 válasza Dzót hozzászólására (») Jan 21, 2011 /
 
Az, hogy a táp kiült a kimenetre, az semmi jót nem jelent. A fetek már biztosan az örök félvezetők mezein... Már csak azt kéne kideríteni, hogy mitől. Mert ha most kicseréled őket, és a hiba megmarad, akkor újra kimennek. Esetleg túlhatottad? Vagy valami hasonló nem érte?
(#) Robi85 hozzászólása Jan 21, 2011 /
 
Jó estét!

Egy 2SB941 tranzisztort helyettsithetem a 2SA1930 tranzisztorral? Illetve a 2SD1265-öt a 2SC5171-el?? Ezek egy tápegység résznél vannak feszültség szabályzók. +-60V egyenből csinálnak +-14Voltot. Kérdés ha lehet őket helyettesiteni arra amiket irtam akkor is +-14v lesz? Egyébként egy Technics SU-X990D-ben vannak.
(#) Gyozo92 válasza peti16biro hozzászólására (») Jan 21, 2011 /
 
Ha beírod a Google-ba, biztosan ad valamit. Én ezt találtam:

http://radiodetail.narod.ru/m_i/m_i_h/ha13156.htm
(#) Gyozo92 válasza jenci2010 hozzászólására (») Jan 21, 2011 /
 
Hát egyből 60 wattossal kezdeni bátor dolog.

BC546

Erről a tranzisztorról beszélsz? Mert ebből vehetsz egy kazallal, akkor sem lesz 60 watt, de szerintem még megközelítőleg sem.
Inkább valami ILYENRE lesz szükséged.
Jó tanácsként, viszont azt ajánlom, hogy próbálkozz meg egy jó kis IC-s kapcsolással, azt sokkal egyszerűbb megépíteni, és a sikerélmény sem marad el, ami valljuk meg elég fontos az elején
(#) jenci2010 válasza Gyozo92 hozzászólására (») Jan 21, 2011 /
 
BC546 menyit lehet kihozni belőle sajna már megrendeltem.

Az a baj az ic vel hogy Nem hiszem hogy a hangfalaimat megtudná hajtani . 2 reflex hangfalam van zenekari
és azért akartam a BC546 os tranyobol csinálni erősitőt hozzá de hanem lehet belőle anyit kihozni legaláb 20-25 w ot ha lehetne jó volna.
(#) Gyozo92 válasza jenci2010 hozzászólására (») Jan 21, 2011 /
 
Ezekből kb semennyit Még hűteni sem tudnád őket, az alakjuk miatt. Ezek nem hangfrekvenciás erősítőre valók, inkább különböző vezérlésekbe. Vagy talán előerősítő, nem tudom pontosan. Például a két ledes villogóban valami hasonló van. Szerencséd van, nem vesztettél sokat, csak pár forint darabja... Mekkorák a hangfalaid? Ha gondolod ajánlok hozzá valamit.
(#) pinyó39 válasza saraha hozzászólására (») Jan 21, 2011 /
 
Köszi! Ezzel a táppal 8kg-al biztos könnyebb az erősítőd
(#) jenci2010 válasza Gyozo92 hozzászólására (») Jan 21, 2011 /
 
300w os sak a hangfalak. Utána nétem a IRFP 150 N tranyonak ezt ténleg ilyen egyszerő megcsinálni. Csatoltam egy képet
(#) Gyozo92 válasza jenci2010 hozzászólására (») Jan 21, 2011 /
 
Azért ne szaladjunk annyira előre. Mert talán ennyire nem egyszerűi. Sőt... Amit a képen látsz, az valóban egy erősítő, de a teljesítménye meg sem közelítheti azt, amit te szeretnél.
Én első sorban a TDA7294 hidat ajánlanám, ez 200 watt RMS teljesítményt ad, és szerintem szépen szól. Jó trafóval, ez szépen kihajtaná a hangfalaidat. Mellesleg ez a legolcsóbb, ez kb 2-3 ezerből megvan, csak a trafó ami húzósabb. Igaz, ha feteset akarsz, akkor több szakértelemre lesz szükséged, szintúgy műszerekre. Pl egy szkópra...
Amit a képen látsz, az légszereléssel van elkészítve, ezt nem ajánlom, mindenképpen próbálj panelen dolgozni. Igaz szép munkát végzett aki csinálta
(#) jenci2010 válasza Gyozo92 hozzászólására (») Jan 21, 2011 /
 
Akkor szerintem nekivágok a TDA7294 vég ic nek

remélem sikerűlni fog a traforol anyit hogy van itho egy erősitőm nemtudom abol jó e lenne atrafo.

Azért kőszi hogy forditottál rám időt és a segitséget nagyon szépen kőszőnőm.
(#) Gyozo92 válasza jenci2010 hozzászólására (») Jan 21, 2011 /
 
Ne siess annyira, ha gondolod holnap küldök róla tervet, amikor én építettem, meg talán alkatrészlista is van, hogy mit kell rendelned. A trafóról is majd pár szót. Meg pár jó tanács, hogy biztosan sikerüljön.
(#) nasgoon hozzászólása Jan 22, 2011 /
 
Üdv!
Gondolkodok a VF3-on, vagy ezen TDA1562Q-n. Véleményetek szerint melyiket érdemes? A VF3 16VDC-n azt mondják 30-35Watt, a TDA1562Q 16VDC-n 65W.
(#) peti16biro válasza Gyozo92 hozzászólására (») Jan 22, 2011 /
 
Heló!
Köszi a választ!
Utánanéztem a gogléban és nem találtam semmit, kb. 3 órán át kutakodtam és semmi. Majd még itt felteszem máshova a kérdésem és hátha tud valaki segíteni.
(lehet hogy jobb lett volna ha meghagyom az egész rádiót és egy kicsit tuningolom)
(#) koncsik03 válasza Gyozo92 hozzászólására (») Jan 22, 2011 /
 
köszkösz
(#) CIROKL válasza peti16biro hozzászólására (») Jan 22, 2011 /
 
(#) peti16biro válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 22, 2011 /
 
Heló!
Kösz!
Szóval ez lenne a kapcsolási rajza ennek az erősítőnek ( kapcs.r. ).
(#) CIROKL válasza peti16biro hozzászólására (») Jan 22, 2011 /
 
Így van ez ennyi gyakorlatilag semmi külső alkatrészt nem igényel .
(#) peti16biro válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 22, 2011 /
 
Egyből akad egy pár kérdésem.
Mit jelentenek a következőek:
buffer and mute
Amp 1-2-3-4
booster
protector
CLKGEN
?
Következő: »»   713 / 2501
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem