Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Transzformátor készítés, méretezés
Ha kérdésed van, az alábbiak segítenek a hatékony választ megadni: Mag típusa: M, EI, UU/LL esetleg I-kből összerakott, tekercselt, toroid. Lehetőség szerint képpel. Méretek: magkeresztmetszet a*b (amit a tekercs körbeölel) ablakméret, lánc és toroidnál, belső-külső méretek. Primer-szekunder feszültség(ek), teljesítmény igény.
Lapozás: OK   144 / 371
(#) gordonfreemN válasza granpa hozzászólására (») Feb 21, 2012 /
 
Esetleg nem tudsz segíteni, honnan, vagy miből tudnék rendkívül olcsón beszerezni egy ilyet? Ha maradunk max egy ökölnyi méretnél, akkor a méret nem is számít.
(#) tibi198811 hozzászólása Feb 21, 2012 /
 
Sziasztok!
Van egy brutál nagy trafóm és szeretném erősítő meghajtásra használni. A tömegén és a méretein kívül, (a képen minden szerepel (méretezésnél a keretet sehol sem számoltam bele ) semmi mást nem tudok. Nem vagyok jártas a tekercs kiszámításában. Segítséget szeretnék kérni h 2X50V-on hány ampert lenne képes leadni (Áganként!) a megfelelő tekercseléssel. Jah és természetesen 230V hálózatról üzemeltetném. Továbbá érdekelne h a leendő tekercshez kb. mennyibe kerülne a huzal.

Segítségeteket előre is köszönöm!
(#) ujfalusi válasza tibi198811 hozzászólására (») Feb 21, 2012 /
 
Ez legalább 1000W-os trafó. Méretezéshez azért kellene a vas keresztmetszet. Biztos hogy jó lesz az erősítödhöz.
Mivel meg van tekerve a primer valószínüleg megfelel.
Némileg szét kell szedned hogy megmérhesd a vasmagot.
(#) tibi198811 hozzászólása Feb 21, 2012 /
 
Sziasztok!
Van egy brutál nagy trafóm és szeretném erősítő meghajtásra használni. A tömegén és a méretein kívül, (a képen minden szerepel (méretezésnél a keretet sehol sem számoltam bele ) semmi mást nem tudok. Nem vagyok jártas a tekercs kiszámításában. Segítséget szeretnék kérni h 2X50V-on hány ampert lenne képes leadni (Áganként!) a megfelelő tekercseléssel. Jah és természetesen 230V hálózatról üzemeltetném. Továbbá érdekelne h a leendő tekercshez kb. mennyibe kerülne a huzal.

Segítségeteket előre is köszönöm!
(#) szendi001 válasza tibi198811 hozzászólására (») Feb 21, 2012 /
 
Ezt inkább el kell adni vakerán, és venni egy olyat ami pont neked kell. Kistarcsán tudsz venni huzalt, kb. 3500/ k ért. kell szigetelés, lakk prespán cső is.

Többe kerül mint egy használt erősítőbe való hasonló trafó, így ezt eladva, másikat véve jobban jössz ki. Műszaki tartalomban nem valószínű , hogy fel vagy készülve a tekercselésre, életvédelem miatt inkább vidd el valakihez.
(#) szili83 válasza ujfalusi hozzászólására (») Feb 21, 2012 /
 
Meg jó lenne tudni a huzalátmérőket is, mart abból lehet megmondani a pontos max. áramot.
(#) tibi198811 hozzászólása Feb 21, 2012 /
 
A vasmag mérete is leolvasható a méretezésen. Szeretnék konkrétumot hogy hány AMPER-t tudnék kihozni belőle áganként.
Másrészt a teljes ujratekercselést is megoldom időt nem spórolva ha kell. Kizárólag azon múlik, h szükséges huzal ára-leadott folyamatos, és max teljesítmény aránya alapján megéri e felújítani.
(#) tibi198811 válasza szendi001 hozzászólására (») Feb 21, 2012 /
 
Eladni semmiképp sem fogom.
Tekercseléshez zománcozott huzalt akarok. A másik h nem egy, hanem több független végfokot szeretnék róla üzemeltetni. Azért csak az Amper és a huzal ára a fontos.
(#) ujfalusi válasza tibi198811 hozzászólására (») Feb 21, 2012 /
 
Így látatlanba 2x50V az áganként 10A. Ha meg szétszeded megméred a tekercs súlyát és kb adott a huzal mennyiség. A huzal ára boltban elég húzós. Minimum 3000.-Ft. kilója.
(#) tibi198811 válasza szili83 hozzászólására (») Feb 21, 2012 /
 
A jelenlegi huzal ami rajta van megy a lecsóba!
Új huzal kerül majd rá.
(#) erbe válasza tibi198811 hozzászólására (») Feb 21, 2012 / 1
 
Ha a primer tekercsed 230 V-os, akkor legalább 10 A-t tud áganként. Ha 400/230-as, tehát van leágazás a 230 V-nak, akkor még mindig ~7 A. Ha csak 400 V-os, akkor ahhoz kell igazítani a szekundert, így ~6 A-t tud 2*50 V-on. A huzal ára eléggé megemelkedett az utóbbi években. Teljes újratekercselést nem úszod meg 15000.- alatt, de inkább több.
Mit tudnak most a tekercsei? Látom több kivezetése is van.
(#) tibi198811 válasza ujfalusi hozzászólására (») Feb 21, 2012 /
 
Így egyben 13Kg vajon mennyi lehet ebből maga a huzal?
(#) erbe válasza tibi198811 hozzászólására (») Feb 21, 2012 /
 
Ha jó a primer, kár lenne eldobni. Az legalább precíz munka, alaposan szigetelve, lakkozva.
A huzal ~4 kg.
(#) tibi198811 válasza erbe hozzászólására (») Feb 21, 2012 /
 
Sajnos tényként tudom h zajos a mostani tekercs mert igénytelen kivitel világításhoz csinálták. be 230v ki 110v Megcsapolva felénél vagyis 2x55v
(#) erbe válasza tibi198811 hozzászólására (») Feb 21, 2012 /
 
Nem a tekercs zajos, hanem a vasmag. Ha te tekered át és rakod össze, még zajosabb lesz.
Amit eddig írtál róla, az alapján semmit nem kell változtatnod. Inkább arról írnál pontosabb adatot, mi kell az erősítődnek! Mert ha annak kell az 50 V és nem több, akkor a trafót nem 50 V-ra kell tekerni, hanem ~38-ra.
(#) ujfalusi válasza tibi198811 hozzászólására (») Feb 21, 2012 / 1
 
Nem értelek. Igy megvan a kívánt feszültséged, ha a plusz öt volt nem probléma. A zajt valószínűleg a nem elég szorosan összeszerelt vas okozza. Ha mégsem szétszeded a trafót, a tekercset beáztatod nitró lakkba, ha kiszárad nem fog zümmögni. Így olcsobb mint az úra tekercselés.
(#) tibi198811 válasza erbe hozzászólására (») Feb 21, 2012 /
 
Még egyenlőre sok a variáció erősítő tekintetében (-ezáltal tápban is). Ezért érdeklődöm mennyi lenne a "tekerés"
A fő elképzelés, h több mono 150-200W-os STK-t hajtanék róla. Mindkét ágra 50A-es graetz aztán minden véghez külön buffer (végenként 2x10000 michroF 63V).

Miért lenne zajosabb, ha én raknám össze? (Abból indulok ki, h nem művészet egy peremes csévetestre szorosan feltekerni a huzalt. Másrészt, a lemezek csavarral össze vannak fogatva, merev laposvasak által.
(#) tibi198811 válasza ujfalusi hozzászólására (») Feb 21, 2012 /
 
Mindössze 1%! ot látok rá sajnos, h megfelelő lesz a fesz amit a táp jelenleg tud. Másrészt, belekukkoltam a tekerésbe és ritka igénytelen. :eek2:
Amennyiben megfelel a fesz kipróbálom a lakkos trükköt!
(#) erbe válasza tibi198811 hozzászólására (») Feb 21, 2012 / 1
 
A tekercsek legfeljebb maximális terhelés körül kezdenek zenélni. A trafólemez sem ott zajong, ahol a csavarok és vasak összefogják, bár a laposvas nem igazán jó erre a célra, mert meghasasodik. A tekercstest belsejében zenél a vas, mert nem rakták elég szorosan össze. Utólag is lehet segíteni rajta. Vékony, végén ékesen lereszelt bakelitlemez beverésével és lakk beitatással el lehet hallgattatni.
A trafó kinézete alapján azt hittem, eredeti gyári, akkor pedig a legtöbbnek a magja is lakkal itatott. Még mindig azt ajánlanám, hogy legfeljebb a szekundert bontsd le, lakkozd le a primert és szigeteld vissza, majd erre tekerj 2*38 V-nak megfelelőt vastagabb huzalból.
(#) tibi198811 válasza erbe hozzászólására (») Feb 21, 2012 /
 
A javaslatod alapján hány ampert kapnék áganként, és mennyi huzallal(menetszám a tekerés miatt )
(#) erbe válasza tibi198811 hozzászólására (») Feb 21, 2012 / 1
 
Ha jól emlékszek, ezt már írtuk. ~10 A-t. A huzalvastagságot annak ismeretében lehet kiszámítani, mennyi fér el a régi szekunder helyén. Jó lenne legalább 2-es-2,2-es huzal. Ne hidd, hogy ilyen vastagságú huzallal majd sokkal szebben fogsz dolgozni (kezdőként), mint amit a tekercsen most látsz.
A menetszámot meg a régiből kell visszaosztani.
(#) ujfalusi válasza tibi198811 hozzászólására (») Feb 21, 2012 / 1
 
Én inkább a 2.5-es huzalt javasolnám. Ekkora trafóra kényelmesen elfér, és jobban bírja majd a gyűrődést.
A kettes legfeljebb 9.3-A tud.
(#) glaci hozzászólása Feb 21, 2012 / 1
 
Tudna valaki abban segíteni, hogy hol lehet manapság hálózati trafóvasat beszerezni? Teljesítmény 300~500 W.
(#) szili83 válasza glaci hozzászólására (») Feb 21, 2012 /
 
Ez engem is érdekelne.
(#) glaci válasza szili83 hozzászólására (») Feb 21, 2012 /
 
Örvendek, így most már többen is vagyunk.
(#) szendi001 válasza tibi198811 hozzászólására (») Feb 21, 2012 /
 
A zománcozott huzal kerül annyiba. Ettől függetlenül a jelzet anyagok kellenek még a tekercseléshez.
(#) erbe válasza glaci hozzászólására (») Feb 21, 2012 /
 
Legkönnyebben és leggyorsabban a MÉH telepeken. Legdrágábban az elektromos szakboltokban készen. Rendelésre majdnem bármit szállítanak.
(#) granpa válasza tibi198811 hozzászólására (») Feb 21, 2012 / 1
 
Szia! Kb. 1200VA nyerhető ki. Az oszlop mérete szerintem nem 60mm, ha a jármok 23mm-esek; eszerint számoltam. Min.6-8000Ft a réz anyag, de az eredeti huzal is felhasználható (ha nem sérült).
(#) glaci válasza erbe hozzászólására (») Feb 21, 2012 /
 
Az előbbre mutató reményeim kicsit megtorpantak, de hátha lesznek mások akik ettől konkrétabb irányt mutatnak. Mert tudod, a Méh telepek tényleg jók, ha az ember csak pecázni jár ki, de ha gyorsan kell a hal, ez a módszer ábránd.
(#) erbe válasza glaci hozzászólására (») Feb 21, 2012 /
 
Ha gyorsan kell, nézd meg a fórumhoz kapcsolódó hirdetéseket, ha nem találsz, egyéb apró (vatera, stb). Ha minden kötél szakad, adok egy leégettet, azzal azt csinálsz, amit akarsz.
Következő: »»   144 / 371
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem