Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » RIAA korrektor
 
Témaindító: Ghost Rider, idő: Aug 25, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   146 / 148
(#) lóri válasza lóri hozzászólására (») Feb 7, 2024 / 6
 
Na, ilyen lett.
Majd meghallgatom a barátomnál.
Ha nem jó, akkor legalább szép.
Raktam rá zöld hengerkéket és Hamlin téglalapot.
A szélein vannak ilyen tökjó beakadók, az árnyékoló dobozkához.
Színes, mint az életem....
(#) Suba53 válasza lóri hozzászólására (») Feb 7, 2024 /
 
Gyönyörű lett, gratulálok.
Hol gyártatod a nyákokat, és mennyiért, ha nem titok.
(#) lóri válasza Suba53 hozzászólására (») Feb 7, 2024 /
 
Koszonom szeeepen.
Kínában csinálják, Holdújév előtt.
Elvileg belefértem a 2 Dollárba.
(#) segítő válasza lóri hozzászólására (») Feb 8, 2024 /
 
Szép. Kár hogy ilyen állat (videoton ea6387s) -szerintem nem létezik.
(#) lóri válasza segítő hozzászólására (») Feb 8, 2024 / 5
 
De létezik, rá is van írva. Egy van nekem.
(#) segítő válasza lóri hozzászólására (») Feb 10, 2024 1 / 1
 
OK. Legyél boldog! (És verjétek a kalapácsokkal a fejetek, mint 20 éve.) Mi gyönyörű egy sima nyomtatott áramköri lapban ??
(#) lóri válasza segítő hozzászólására (») Feb 10, 2024 /
 
Nem tudom, mi gyönyörű benne, hisz te mondtad, hogy szép. Nem vagyok boldog, mert a relét már nem lehet kapni.
(#) Suba53 válasza segítő hozzászólására (») Feb 11, 2024 / 5
 
Ha te nem látod az esztétikáját egy nyomtatott áramkörnek, akkor nem is vagy igazi elektronikai megszállott.
Nagyon sok panel szinte művészi szépséggel bír, és ezt nem kicsinyíti az sem, ha mindazt gépi tervezéssel rajzolta meg az alkotója.
(#) compozit válasza Suba53 hozzászólására (») Feb 11, 2024 / 1
 
Ez így van. A cégünknél ezt ősszimmetriának hívtuk.
Amikor még élt Steve Jobs, újraterveztette egy telefon nyákját, mert nem tetszett neki. Azt mondta, egy telefonnak nem csak kívül, hanem belül is szépnek kell lennie.
A hozzászólás módosítva: Feb 11, 2024
(#) lóri válasza Moszkvai hozzászólására (») Kedd, 11:37 /
 
Szia!
Ehhez hol találom a kapcsolást? Végignéztem az összes oldalt, de, mintha nem lenne fent.
(#) Ódenka válasza Suba53 hozzászólására (») Kedd, 12:02 / 1
 
E.erősítő & F.fordító, meghajtó. Én élvezettel görbítgettem ilyenre, nekem tetszik...

ST25_1.jpg
    
(#) scooby_ válasza lóri hozzászólására (») Kedd, 20:24 / 1
 
Szia!
Ez az.
(#) lóri válasza scooby_ hozzászólására (») Kedd, 21:27 /
 
Szia!
Tényleg nem találtam, pedig átnéztem az összes képet is, meg az audiodiy fórumot is.
A Videoton-ba raknám. Köszönöm.
(#) scooby_ válasza lóri hozzászólására (») Kedd, 22:59 / 1
 
A Videoton korrektorából véleményem szerint sokkal jobb hangú riaa korrektort lehet csinálni pár alkatrész cseréjével.
Bővebben: Link

Én kipróbáltam ezt is, meg azt is amit építeni készülsz. Szerintem határozottan jobb a Dankó Emil féle módosítás.
Ha még is a passzív korrektornál maradsz, akkor egy tipp: KDmester (aki tervezte) szerint ST márkájú IC-vel szebben szól.
(#) lóri válasza scooby_ hozzászólására (») Kedd, 23:02 /
 
Köszönöm, de ahogy nézem, St már nincs. Mit rakjak bele?
(#) scooby_ válasza lóri hozzászólására (») Kedd, 23:16 / 1
 
Háááát, az egy jó kérdés, mert én meg annyira gyorsan túladtam rajta, hogy mással ki sem próbáltam. És igazából ezt az állítást, hogy egyik márkával szebben szól mint a másikkal, sajnos sosem validáltam, csak elhittem.
(#) lóri válasza scooby_ hozzászólására (») Sze, 5:54 /
 
Köszönöm. Abból indultam ki, hogy a Moszkvai azt írta, hogy jó. A Dankó-féle korrektorba, fura értékű kondik kellenek. Nekem valami egyszerű ic-s kellene, beszerezhető alkatrészekből.
(#) scooby_ válasza lóri hozzászólására (») Sze, 7:59 / 1
 
Jelenleg egyáltalán nincs riaa korrektor az erősítőben? Az a baj, hogy ezekben a Videotonokban a riaa korrektor furcsa módon nem csak riaa korrektorként funkcionál, hanem vonalszintű erősítőként is. Phono fokozatban riaa korrektor, minden más fokozatban pedig vonalszintű erősítő, az isostat kapcsolók zárják ki a visszacsatoló hálózatot. hogy hogyan, arra már nem emlékszem. Talán a 11-12 és 10-es pontján keresztül a korrektornak, de ez viszont látszik a kapcsolási rajzán.
A danko félébe valóban vannak érdekes értékek, viszont emlékeim szerint az átalakítás csak szabványos, beszerezhető alkatrészekből valósult meg, javarészt egyébként újra felhasználva néhány alkatrészt amit kiforrasztasz a korrektorból. A leírás végig vezet a teljes átalakításon, ott írják le, hogy pl. A 2,6nF-ot milyen értékű kondenzátorok párhuzamosából kapod meg. (2,2nF +390pF) de természetesen lehet ezt variálni ahogy jól esik.
A hozzászólás módosítva: Sze, 8:05
(#) lóri válasza scooby_ hozzászólására (») Sze, 8:16 /
 
Van benne, de gondoltam lecserélem. Olvastam a cikket, még vergődöm.
(#) scooby_ válasza lóri hozzászólására (») Sze, 16:02 / 1
 
Szerintem az ennyire nem egyszerű történet, mert mint ahogy azt mondtam is, ez nem csak RIAA funkciót lát el sajnos. Mondjuk a passzív korrektor esetén ez még talán könnyen megoldható, ha csak az utolsó fokozatot használod előerősítőnek. Igazából nem rossz a passzív RIAA, egyszerűen csak voltak amik jobbak nála. Nekem például határozottan jobban tetszett a Videoton eredetije a Donkó Emil féle átalakítással. Illetve a HFM-1 az itteni Pioneer kolléga átalakításaival (Ő változtatott a korrekciós hálózaton, ráadásul mérőlemez segítségével). Így gyakorlatilag a Videoton és a HFM-1 között én nem sok különbséget hallottam. Aztán a félvezetősek között eddigi legjobb amit hallottam, az az ActidAmp MK IV. De az egy félvezető temető, meg aztán a Videotonba az szerintem csak összehajtogatva férne bele.
(#) Tomi94 válasza scooby_ hozzászólására (») Sze, 16:21 /
 
Idézet:
„ezekben a Videotonokban a riaa korrektor furcsa módon nem csak riaa korrektorként funkcionál, hanem vonalszintű erősítőként is. Phono fokozatban riaa korrektor, minden más fokozatban pedig vonalszintű erősítő”


- ezt a megoldást a régi "keleti" erősítőkben, rádiókban sose értettem. A korrektor vcs. átkapcsolgatása számomra nem tűnik úgy, mintha kevesebb kapcsoló-lábat igényelne a közvetlen bemenetváltogatáshoz képest. OK, ha valamennyit lineárisan a többi bemeneten is erősít, akkor rá lehet mondani, hogy megspóroltunk egy IC-t a készülék árából. De pl. az Oristernél, vagy némely BEAG-nál, ahol a nagyszintű bemenet jelútja egy 30-40 dB-es csillapítással kezdődik (ellenállásosztó), és az átállított korrektorban folytatódik..? Direkt akarták elrontani a jel-zaj viszonyt..?
(#) scooby_ válasza Tomi94 hozzászólására (») Csü, 10:17 /
 
Szerintem a jel/zaj viszonnyal akkoriban még nem igazán foglalkoztak. Az Orister is egy különálló erősítő volt, csak azért gyártották, hogy akinek nincs, annak is legyen valami a polcán. Annyira minimálisra akarták, hogy ez lett belőle. Amolyan "csak szóljon" kategória. A sokolnál jobb, a nyugati gépeknél rosszabb. Gondolom a saját kategóriáinknak itt az országban megfelelő volt, a probléma ott kezdődött amikor külföldi eszközök is megindultak befelé, azokkal már nem tudtak lépést tartani.
(#) Alkotó válasza scooby_ hozzászólására (») Csü, 12:11 /
 
Az Oriszter műszakilag rendben volt, racionális elvek szerint épült fel.
A megjelenése volt szokatlan, talán nem sértő "lerondázni", a kíntről érkező csillogó-villogó krómgombos erősítőkhöz képest.
(#) tomi52 hozzászólása Csü, 12:35 /
 
Lehet ennél egyszerűbbet építeni?
Még "csupaluk" panelon is egyszerűen összerakható volt.
Összahasonlítani egy HFM1-el tudtam egy valamikor a H&T-ben megjelent fejhallgató erősítő és egy Sennheiser 600 segítségével. A HFM1 hangyányival élénkebbnek, az IC-s hangyányival sterilebbnek tűnt.
(#) CHZ válasza tomi52 hozzászólására (») Csü, 14:08 /
 
Egyszerübb nem sok,de jobb rengeteg van.
Félvezetősök között nem igazán talaltam jót, csak elfogadhatót.
(#) tomi52 válasza CHZ hozzászólására (») Csü, 15:45 /
 
Nem vitatom, hogy igazad van, csak ha jól értelmeztem itt pár hozzászólást, épp azon tanakodnak, milyen IC-vel építsenek korrektort. De lehet, hogy félreértettem.

Amúgy tervezgetem a PCF802-essel épített RIAA-t. Úgy emlékezem, van ilyen csövem, de nemrég kiderült, csak 3 használt van, nem tudom milyen állapotban. Boltban - meg ahogy látom - már nincs. 801-es van pár darab, de ahogy néztem, igencsak másak a paraméterei.
(#) tiborati válasza tomi52 hozzászólására (») Csü, 16:02 /
 
Hónapokkal ezelőtt én is keresgéltem, de nem találtam PCF802-t, egyenlőre elhalasztottam az építést.
(#) CHZ válasza tomi52 hozzászólására (») Csü, 19:22 /
 
Igen, de szerintem csak az epitsen IC vel aki alapszintű hangszedőt és lemezjátszót használ.
Jobb minoség esetén érdemes jobb kapcsolások között válogatni.
PCF802 csöves kapcsolást bátran merem ajánlani, egyszerü, könnyen merépíthetö, beallitást nem igényel.
A hozzászólás módosítva: Csü, 19:25
(#) segítő hozzászólása Csü, 20:43 /
 
2-3 db elektroncsővel, 6-8 db diszkrét félvezetővel, 1-2 jó IC-vel egész jó phono erősítők építhetők.
3 mV-ot erősítünk 300 mV-ra. Ízlés kérdése. Félvetőssel is cca. 100 szoros a tápfesz/ kimenő feszültség arány. (Visszacsatolást kihagytam, bocs)
Csontrágás, a végén kiderül, már senki nem hallgat LP-t.
A hozzászólás módosítva: Csü, 20:49
(#) rectamas válasza CHZ hozzászólására (») Csü, 21:33 /
 
Tunerman 6N28B-V, 6N16B-V csöves korrektoráról mi a véleményed?
Vannak ilyen csöveim.
Következő: »»   146 / 148
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem