Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Napelemek fajtái
 
Témaindító: Pet91, idő: Szept 18, 2008
Lapozás: OK   3 / 7
(#) bodisjani válasza lanti hozzászólására (») Okt 8, 2009 /
 
Max 10cm2, 3V, xA(minél több anál jobb), de az első két paraméter lenne a fontosabb. Ja, meg legyen olcsóbb mint a kerti lámpa. Meg az se baj ha forrasztható.
(#) lanti válasza bodisjani hozzászólására (») Okt 8, 2009 /
 
Amit most próbálgatok az 18 cmX 25 cm 6-9 V 0,2 A lehet eppicit régi de kísérletezni jó. Lehet hogy az uj amorf poli elemből létezik olyan ami neked kell nézz be a linkekbe amit küldtem !
(#) bodisjani válasza lanti hozzászólására (») Okt 8, 2009 /
 
Egyet találtam ami érdekes lehet, csak egy kicsit furcsa a dolog, mert...
Szerinted?Bővebben: Link
(#) lgyk válasza bodisjani hozzászólására (») Okt 8, 2009 /
 
Szerintem a próba idejére rakj rá egy tápot, amikor élesben megy, akkor pedig rá lehet kötni a nagyobb teljesítményű panelre is (védődiódával az induktív terhelések miatt).

Kisebb napelemeket lehet kapni a Conradban (jó drágán), de érdemesebb napelemekkel foglalkozó cégek ajánlatait nézni, pl. itt.

(#) lgyk válasza lanti hozzászólására (») Okt 8, 2009 /
 
Idézet:
„Apropo! Miért van megadva pl 1000W/nm 25* ? Ez 1000 w/m2 25 celsius fokon ? és pl -10-en mennyi ?”


Ez az érték a besugárzásra vonatkozik, ami független a hőmérséklettől. Viszont a napelemek karakterisztikája erősen hőmérsékletfüggő, éppen ezért meg kell adni azt a hőmérsékletet, amin mérnek. Az 1000 W/m2 elég erősen melegíti a cellákat, ezért az újabb mérőeszközök impulzusszerűen mérnek, egy xenon villanólámpával néhányszor megvilágítják a napelemet és így a melegedés hatásának kiküszöbölésével lehet felvenni az U-I karakterisztikát.
(#) lanti válasza bodisjani hozzászólására (») Okt 8, 2009 /
 
Ez tényleg furcsa! Írtam egy levelet a C.-nek mert ez igy nagyon nem egyszerű de ha sok darabot adnak akkor még meg is érheti... de kicsit macerás a forrasztgatás azt sem tudom hogy egy napelem hátuljára hogyan lehet forrasztani ? milyen kivezetések vannak ?
(#) bodisjani válasza lanti hozzászólására (») Okt 8, 2009 /
 
Közben összekukáztam ismerősöktől mindent ami napelemes.... kaptam ajiba még számológépet is meg minden szemetet. De volt pár kerti lámpa is. Több féle napelemet bontottam belőlük, de mivel nem a legújabb cuccok nem sok mindenre jó a nagy része. Aminek a felülete üveg, azt nem lehet forrasztani, csak érintkezőt hozzá nyomni, vagy valamilyen vezetőképes ragasztóval(olyan van?) ragasztani.
(#) bodisjani válasza lanti hozzászólására (») Okt 8, 2009 /
 
Amúgy van olyan fajta is amin ki van alakítva forrasztható felület.

De a C. -s dolgot komplett nem értem. Kíváncsi vagyok mit mondanak...
(#) lanti válasza bodisjani hozzászólására (») Okt 8, 2009 /
 
A lámpa a legjobb ! A picikkel nem nagyon mentem semmire csak kis fogyásztású cucchoz jók de két lámpa napelemmel már egész jó dolgokat lehet ősszehozni! + ott az elekronika is ami egy töltésvezérlős cuccos lehet átkapcsolós a régebbiekbe még fényérzékelő is volt a nepsin kivül! +a LED helyére tehetsz fogyasztót is !


Van vezető ragasztó de annyiért már egy szép nagy napelemet kapsz a Conradnál apropó van itt is egy online bolt a bannerben szokott villogni benézek oda is .
(#) bodisjani válasza lanti hozzászólására (») Okt 8, 2009 /
 
NAA!

A Lomexben találtam valamit!
Csak nincs túl sok paraméter. 64x31mm, FEM MAX. 3V, 75mA, br. 500HUF
(#) bodisjani válasza lanti hozzászólására (») Okt 8, 2009 /
 
Egy lámpában volt ˝töltésvezérlő˝ fényérzékelőnek még a helye sem. Jellemzően annak a leg gagyibb a napeleme.
Eredeti kínai.
(#) Krisz03 válasza bodisjani hozzászólására (») Okt 8, 2009 /
 
Helló!

Ilyenből vettem ma 2db-ot. A kettő egymás mellé rakva akkora, mint egy kertilámpából bontott, de nagyobb a teljesítménye. A kettőt sorosan kötve töltöttem egy lítium akkut 60mA-rel a Nap felé fordítva, és 40mA-rel úgy, hogy a járdán volt a napelem.
Ugyanígy sorosan kötve egy kis villanymotort (talán optikai meghajtóból bontott) is szépen megforgat, valami propellert rátéve egy mini ventilátor lenne.
Ja, és ezek forraszthatóak, mert valami NYÁK-lap szerűségen van a napelem.
(#) lanti válasza bodisjani hozzászólására (») Okt 8, 2009 /
 
Én a helyi bolháról építkeztem ott elég minőségi cuccokat lehet szerezni a lomexes jónak tűnik pici is erős is ! 3 V az mondjuk nem sok az igaz de abbol 2 már jó dolgokra képes!

Az a cella amit most próbálok jelenleg két 3,7-es akkut tölt reggeltől estig egy diódán keresztül egész szépen megtölti őket ami azt illeti!

Utánnuk van kötve egy kapcs. fesszabályozó az csinál nekem 5,4 V-ot ez pedig remekül tölti 1 óráig a telómat!

A legrosszabb az egészben hogy eddig is sütött a nap! és csak most látom hogy milyen jó dolog ez a napelemes dolog! Hát ha olcsóbb lenne...
(#) bodisjani válasza Krisz03 hozzászólására (») Okt 8, 2009 /
 
Az én legjobb napelemem 1db ledet tud 1/3 fényerőn küldeni Mérni sem érdemes.
(#) bodisjani válasza lanti hozzászólására (») Okt 8, 2009 /
 
Nézek valami kínai import oldalt. Csak az a baj, hogy nem mindig azt kapod tőlük amiért fizetsz... De sok-olcsó.
(#) bodisjani válasza Krisz03 hozzászólására (») Okt 8, 2009 /
 
Milyenek ezek? A képen olyan, mintha műgyantával lennének leöntve. Vagy csak úgy látszik? És a hátulján forrasztható?
(#) Krisz03 válasza bodisjani hozzászólására (») Okt 8, 2009 / 1
 
Igen, a hátoldalon forrasztható, és tényleg olyan, mintha műgyantával lenne leöntve.
Készítettem róluk két képet.
(#) bodisjani válasza Krisz03 hozzászólására (») Okt 8, 2009 /
 
Elég jónak néznek ki. Nem is igazi kínai! Mondjuk meg is van az áruk.
(#) bodisjani válasza lgyk hozzászólására (») Okt 8, 2009 /
 
Napelem úgy néz ki lesz, viszont a 1381C-k helyett kéne valami beszerezhető megoldást találni.
(#) lanti válasza bodisjani hozzászólására (») Okt 10, 2009 /
 
Köszönöm! Bár ismerem egy kicsit őket a mobil szakmában dolgozom telefont javítok és néhae elég meglepő dolgot tudnak az amugy teljesen triviális, európai fejjel- kérésre küldeni !
(#) bodisjani válasza lanti hozzászólására (») Okt 10, 2009 /
 
Találtam kis napelemet itthon boltban.
500HUF, 3V, 75mA, 64x31mm, forrasztható.
Ez van. Viszont a 1381C helyettesítésére nem nagyon akar összejönni semmi. Esetleg van ötleted?
(#) lanti válasza bodisjani hozzászólására (») Okt 11, 2009 /
 

Panasonic 1381 triggers are the throttles that control most BEAM solar engines. TO-92 package

remek szinte esélytelen, ezért utálom a cél IC-ket! De várj csak azt hiszem láttam egy haszonló kapcsolást az egyik könyvemben az sima komparátorokkal ment ! Mindjárt megkeresem!
(#) bodisjani válasza lanti hozzászólására (») Okt 11, 2009 /
 
Köszönöm!

A Panasonic amúgy is híres a speckó cuccokról.
Amúgy nem is ragaszkodom hozzá. Olyan kapcsolás, vagy IC kéne, ami figyeli hogy egy napelem tölt mondjuk egy kondit, és ha elér x voltot (2-3között) akkor kapcsol egy tranyót...
Ja, és a szokásos paraméterek: kicsi, olcsó, keveset fogyaszt...
(#) bodisjani válasza bodisjani hozzászólására (») Okt 11, 2009 /
 
Amúgy találtam talán IC-t KIA7025 talán jó lesz.
De azért kéne a kapcsolás mert ez az IC is 500HUF és egy kütyübe kéne kettő, úgyhogy nem is a leg olcsóbb megoldás. Meg KIA, meg...
(#) lanti válasza bodisjani hozzászólására (») Okt 11, 2009 /
 
Jól tolják a kínaiak jaja megvan a kapcsolás most próbálom szalonképes formába önteni! Sajna ebben valami spec komparátor van TCA 345 ... de szerintem csak az a lényeg hogy kb 2 V-ról működjön ezt pedig a kvázi ingyenes texas ic-k tudják!
(#) lanti válasza bodisjani hozzászólására (») Okt 11, 2009 / 1
 
Itt a kapcsolás és a leírás is hozzá!
(#) bodisjani válasza lanti hozzászólására (») Okt 11, 2009 /
 
Köszi!

Úgy néz ki ilyen IC-t be is lehet szerezni Egy székesfehérvári cégnél találtam árlistán. Holnap fel is hívom őket.

Mégegyszer köszönöm!
(#) lanti válasza bodisjani hozzászólására (») Okt 12, 2009 /
 
Örülök hogy segítettem. Majd írd meg hogyan sikerült! Sok sikert!
(#) mz203 válasza Dr.God Man hozzászólására (») Nov 22, 2009 /
 
Szia!

Engem is érdekelne a rendszered.

Üdv,
Zoli
(#) Dr.God Man válasza mz203 hozzászólására (») Nov 23, 2009 /
 
Hello!

bocsi , de nem rég volt egy kis net szolgáltató váltás így több mint 1 hónapig nem tudtam netezni...

A kiépített napelemes rendszer már elkelt. De ha érdekel van még külön napelemem és töltésvezérlőm. pontosan 12 db napelem van még. "A" minősításü. Ez azt jelenti , hogy a leg jobb teljesítményüek amik itt nálunk magyarban nem nagyon kaphatóak mert ezeket nyugatra viszik ki és ott árusítják , ott jobban megfizetik a minőséget! Átlagosan 47-51W közötti teljesítménnyel rendelkeznek a napelemek! Itt nálunk maximum a 45W-ig kkaphatóak ilyen típusu napelemek nagyon ritkán található azért ennél magasabb teljesítményü is.

A napelemeket 28eFt/db áron tudom adni ami elég jó árnak mondható! Mivel 42800Ft/db ártól kaphatóak bolti forgalomban!

A napelemek teljesen újak! Kb 5-6db az új szolár csatlakozóval van már szerelve a többi a hagyományossal.

Kérdésed van csak írj!
Következő: »»   3 / 7
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem