Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolóüzemű táp 230V-ról
 
Témaindító: cimopata, idő: Szept 13, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   643 / 780
(#) vipera1997 válasza ferci hozzászólására (») Márc 12, 2016 /
 
Akkor ha szabadon hagyom nem lesz vele gond?
Úgy értve hogy kihagyom belőle
A hozzászólás módosítva: Márc 12, 2016
(#) ferci válasza vipera1997 hozzászólására (») Márc 12, 2016 /
 
Hagyd ki.
(#) vipera1997 válasza ferci hozzászólására (») Márc 12, 2016 /
 
Rendben, köszönöm a gyors választ.
Esetleg a tervre nem tudna valaki ránézni hogy jó lesz-e illetve olyat akarnék beletenni hogy kimeneti zárlatvédelem, arra van valami bevált kapcsolás?Úgy tudom optocsatolóval kell, de a konkrét kapcsolást nem ismerem vele.
(#) glaci válasza vipera1997 hozzászólására (») Márc 12, 2016 /
 
Szia!
Ezekkel a pc trafós megoldásokkal az a baj, hogy nem zvs módra készültek a trafók. Én is sokat próbálkoztam velük, de soha nem voltam elégedett, az eredménnyel. A dolog akkor vált elfogadhatóvá, ha a rendszerhez csináltam egy rezonáns induktivitást és a trafó szétszedése után a beállított légréssel, megfelelő mágnesező induktivitást. Ezek után be lehetett állítani egy elég elfogadható szinuszos primer áramot, amivel a kapcsolás akár zvs-nek is megfelel. A megoldás hozadéka, hogy trafó tekerés nélkül, kaphatunk egy viszonylag kis veszteségű jó tápot.Előzmény A végleges formátum készülőben, addig is fontold meg.
(#) vipera1997 válasza glaci hozzászólására (») Márc 12, 2016 /
 
Van már nekem is egy prototípusom ebből, de nekem nem tűnt rossznak.Persze ez csak egy sima kapcsolás.EI33-al és ERL35-el is megépítettem.
(#) glaci válasza vipera1997 hozzászólására (») Márc 12, 2016 /
 
Primer áramot nem mutattál, pedig az fontos lenne.
(#) vipera1997 válasza glaci hozzászólására (») Márc 12, 2016 /
 
Azt nem mértem rajta még.
Hol mérjem?
A hozzászólás módosítva: Márc 12, 2016
(#) rascal válasza jdani hozzászólására (») Márc 12, 2016 /
 
Szia!
Mik azok a piros pöttyök az R32, R7, R13 stb helyeken?
Nekem egy hasonló tápnál a szekunder oldalon ment tönkre a pufferkondi és az okozott így minden féle galibát. Ebben nincs olyan sok alkatrész, szerintem mérjed végig őket, hogy működnek-e. SMD-vel nem tudom hogyan állsz, de a furatszerelteket, akár ki is forraszthatod, önmagukban tudd őket ellenőrizni. Szerintem rajzold vissza az áramkört, mert az is segíthet a hibakeresésben.
(#) glaci válasza vipera1997 hozzászólására (») Márc 12, 2016 /
 
Csinálsz egy olyan gyűrűvasra, amelyik az adott frekit át tudja vinni, 20-25 menetet, majd lezárod
egy 100 ohmos ellenállással. A fetek kimenetét a gyűrűn átvezetve viszed a rezonáns körre. A 100 ohmon nézel oszcilloszkóppal jelet. Az ic Rt-jét úgy változtatod, hogy az oszcilloszkópon látott jel minél jobban hasonlítson egy szinusz jelre. Persze ez csak akkor lehetséges, ha a rezonáns kör elemei egy kritikus értéken belül vannak.A rezonás táppal foglalkozó anyag, tanulmányozásra érdemes.
(#) voodoo válasza FRobert hozzászólására (») Márc 12, 2016 /
 
Milyen a rezonáns kondid?
(#) vipera1997 válasza glaci hozzászólására (») Márc 13, 2016 /
 
Méréseim alapján 100kHz-en megy a táp, akkor ehhez való feritgyűrűt kellene keresnem.20-25 menet mit? 0,7es 0,8as rézhuzalom van itthon ha az jó.
(#) Transztyuszeres válasza vipera1997 hozzászólására (») Márc 13, 2016 /
 
Jó oda még a telefondrót is, vagy UTP kábel bele. Csináld 0.7-essel.
(#) vipera1997 válasza Transztyuszeres hozzászólására (») Márc 13, 2016 /
 
Ezeket a magokat találtam hirtelen, ezekből melyik lenne jó?
(#) Bassmester válasza vipera1997 hozzászólására (») Márc 13, 2016 /
 
Tudsz mérni induktivitást? Azt használd fel áramváltónak, amelyiknek nagyobb az Al-je.
Én 13mm-es 3E25 magot használok, 28 menet 0,4-es dróttal.
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Márc 13, 2016
(#) vipera1997 válasza Bassmester hozzászólására (») Márc 13, 2016 /
 
Sajnos nem tudok, de rajta vagyok az ügyön!
(#) szendi001 válasza vipera1997 hozzászólására (») Márc 13, 2016 /
 
Bocs, én nem vagyok a kapcsolós tápok tudora, de mint rádióamatőr próbálok segíteni. A fórumon mindenki a kicsi zöld gyűrűt használja áramváltónak. Annak az anyaga tuti jó. Ehhez szét kell szedni egy kompakt fénycső előtétet és kivenni az áramváltó tekercset. A képről nem lehet megmondani a te vasaid milyenek, de a nagy fekete gyűrű zavarszűrőben szokott lenni, a sárga meg fojtó. Ha a vas nem tudja átvinni a frekit, meghamisítja a mérést és nagyot szívsz. Én RF cuccoknál jártam így. Az ismert mag a tuti. Csak van a környékeden egy selejtezésre váró kompakt fénycső!
A hozzászólás módosítva: Márc 13, 2016
(#) vipera1997 válasza szendi001 hozzászólására (») Márc 13, 2016 /
 
Az akad, majd szerzek, legalább már tudom mit keressek, köszi
(#) szendi001 válasza vipera1997 hozzászólására (») Márc 13, 2016 /
 
Nyilván bassmester megoldása is jó, új beszerzéssel eléred az azonos célt. A zöldet ma éjjel is forrasztgathatod a másikhoz meg kell várni a boltot.
(#) Skori válasza Bassmester hozzászólására (») Márc 13, 2016 /
 
Korábban (pár oldallal ezelőtt) is te linkelted be ezt a kis gyürüvasmagot? Vettem belőle, belepróbáltam egy önrezgő tápba, és bevált. Szóval akkor elég univerzális ez a kis vasmag, gate meghajtónak, és a fentiek szerint áramváltónak is használható!
(#) Ge Lee válasza Skori hozzászólására (») Márc 13, 2016 /
 
A Taliéknál is van Vácon 10mm-res, M2TNB anyagú gyűrű attól jóval olcsóbban, én olyanokat szoktam használni önrezgőbe.
(#) Skori válasza Ge Lee hozzászólására (») Márc 13, 2016 /
 
Tali-ról azt hallottam, hogy nem lehet velük értelmesen kommunikálni sem mailban, sem telefonon. Csak személyesen állank szóba az emberrel.
Tudja ezt innen bárki cáfolni vagy megerősíteni (esetleg saját tapasztalat)?
Az oda-vissza út miatt mindenképpen drága lenne.
Ahoz képest 43Ft/db a TME-nél nem drága (be is táraztam 40db-ot)
(#) szendi001 válasza Skori hozzászólására (») Márc 13, 2016 /
 
Volt már hasonló tapasztalatom, de ellenkezője is. Kétszer vásároltam, egyszer így egyszer úgy jött ki.
(#) Ge Lee válasza Skori hozzászólására (») Márc 13, 2016 /
 
Kizárólag telefonon lehet, nekem azon keresztül eddig készségesek voltak. Mondjuk össze kell szedni előtte egy papírra hogy kb. mire van szükséged, aztán elmondják hogy ahhoz képest mi van, majd az egyeztetés után már csak várni kell a csomagot.
(#) Bassmester válasza Skori hozzászólására (») Márc 13, 2016 /
 
Jaja, jó ez a kis mag ahogy írtad, univerzális. Én is 43/db áron vettem 30-at
Egy darabig elég lesz.
(#) glaci válasza szendi001 hozzászólására (») Márc 13, 2016 /
 
Bocs, hogy eddig nem voltam!
Én is ezekhez a dolgokhoz többnyire kompakt fénycső vasát használom. Sőt a bennük levő kondenzátorok is használhatók, hiszen azok is kapcsoló üzemre készültek.
(#) Droot hozzászólása Márc 13, 2016 /
 
Sziasztok!

A Tali bt-vel kapcsolatban lenne kérdésem. Mint tudjuk elég fura velük telefonon és e-mailben kommunikálni.
Szeretnék építeni egy 530-540W-os Skori féle rezonáns tápot toroid formájú magot felhasználva. Ehhez szeretnék tanácsot kérni, hogy milyen típusú és méretű magot használjak?
Nekem annyit megérne, hogy rászánjak egy szombat délelőttöt (ha egyáltalán nyitva vannak?) és elmennyek bevásárolni.
A hozzászólás módosítva: Márc 13, 2016
(#) Ge Lee válasza Droot hozzászólására (») Márc 14, 2016 /
 
Csatolom a gyűrű doksit. Mondjuk már évek óta nem rendeltem tőlük, de nekem elvileg 36mm és 60mm átmérőjű van tőlük, az egyik határeset de inkább kicsi, a másik meg nagy. Szóval a kettő között kellene valami, de hívd fel őket mert nem biztos hogy van nekik, egyébként M2TNC anyagú, szigetelt amit venned kell, és hasonlóan néz ki.

gyűrűk.pdf
    
(#) Bassmester válasza Ge Lee hozzászólására (») Márc 14, 2016 /
 
Ezek jó magok. Nekem is vannak ilyenekből készült tápjaim, talán 42mm-es, ha jól emlékszem.
Amire csináltam anno, 600VA-ra teljesen jók. A 60-as az már frankó lehet... neked miért nagy? Helyszűke miatt, vagy egyéb gond van vele?
(#) Ge Lee válasza Bassmester hozzászólására (») Márc 14, 2016 /
 
Nem nekem nagy, neki nagy az 500W-hoz. Nekem inkább kicsi mert hegesztő lesz belőle. De lehet hogy nem is ebből lesz hanem inkább az ETD59-ből, ahhoz kevésbé ragaszkodom.
(#) Bassmester válasza Ge Lee hozzászólására (») Márc 14, 2016 /
 
Most én is egy ETD59-cel játszom éppen, fullhídban. Gyűrűmagra valahogy mindig jobban sikerült trafókat produkáltam...
Következő: »»   643 / 780
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem